Kabel sieciowy jest odlaczony

Mam taki problem, to jest bardzo pilna sprawa bo do jutra jestem tylko przy komputerze(odwiedzam kuzynke ktorej chce zrobic sieć), kupilem nowiutka karte siecowa. pusiclem kabel i sprawdziłem na moim laptopie czy wszytko ok i jest ok. Potem włożyłem ta nowa karte do starego kompa i takich dziwów to jeszcze nie widziałem… dioda sie nie pali gdy podlaczam kabel, windows wykryl karte i zainstalowal sobie sterowniki, podlaczam kabel a tu nic, “kabel siecowy odlaczony”, sprawdzilem inne porty pci i nic… jest to jakas starsza plyta główna wiec jest tam jeszcze modem i przy porcie pci gdzie modem jest swiecila sie jakas dioda czerwona na plycie głównej, wiec wyjąłem modem i tam wsadzilem ta nowa karte siecową i tu nagle grafika nie chce ruszyć… wyjmiesz siecówka ruszy zamontujesz modem tez ale jak siecowa karte to nie ma opcji. błagam o jakies sugestie…

Po pierwsze - jaka płyta ?

Po drugie zobacz w manualu od płyty co znaczy ta czerwona dioda (ew poszukaj na sieci)

Po trzecie - znam komputer, gdzie karta sieciowa i modem nie mogły pracować razem…

Po czwarte - a ustawienia w biosie sprawdzałeś ?

I jeszcze jedno - kabel podłączałeś do starego kompa jak był WŁĄCZONY?

(ja w ten sposób zjarałem jedną kartę sieciową …)