Kabel sieciowy jest odłączony


(Bobeeq) #1

Witam. Mam jak w temacie problem z połączeniem lokalnym. Co parenaście sekund wyskakuje mi chmurka z takim właśnie komunikatem. Oczywiście na samym początku myślałem, że to coś z kartą albo kablem, ale gdzieś w googlach wyczytałem, że może to miec coś wspólnego z syfem na dysku. Dlatego trafiłem tutaj :wink:. A jeśli log czysty to wie ktoś co może byc przyczyną tego denerwującego komunikatu? :roll:


(Bbieniol) #2

Log jest czysty :slight_smile:

Możliwe, że masz uszkodzoną wtyczkę od kabla (dlatego przerywa połączenie), sprawdź :slight_smile:


(Bobeeq) #3

No, ale chmurka wyskakuje co kilka sekund... Nie wydaje mi się, żeby to była wina złej złączki w skrętce ;/ ... Ale głowy nie dam uciąc :P.


(Bbieniol) #4

Od kiedy tak się dzieje? Może Twój dostawca ma problemy z sygnałem?


(Bobeeq) #5

Poszedłem do swojego dostawcy, to mi powiedział, że to może być wina systemu i żebym go przeinstalował. Czy wina może leżeć po stronie Windowsa?


(Tomeczek1990) #6

mialem identyczny problem. Musisz załatwic sobie zaciskarke i kabel sieciowy zcrossowac jesli łaczy sie komputer z komputerem, a jesli łaczy sie switch z komputer nie robic kabla crossowego tylko prosty odpowienio kolorkami z obydwoch stron tak samo. Musisz poszukac w necie czegos o tym jak crossowac, jesli masz problem zagadaj na gg.