Kabel sieciowy odlączony? Co sie dzieje?

Witam

Mamtaki problem w sieci akademickiej podlaczylem swojego kompa wpisalem wszystke dane ktore otrzymalem utworzono pod mojego kompa. Internet prawie dziala tzn

Co jakies 10-30 sek pojawia sie napis Polaczenie lokalne 3 -Kabel sieciowy odlaczony co sie dzieje ?? Na gg czy skype nic nie mryga dziala normalnie tylko owiranie stron muli jak pojawia sie ten komunikat… po drugie nie moge sciagac przez to z kompow w sieci danych normalnie przez wyszukiwarke mi znajdyje co che scigac pokazuje ping ze zyje ktos ale nie moge sciagac ???

Start -> Panel sterowania -> Połączenia sieciowe

Ile tutaj masz tych połączeń?

Z tego wynika że 3 :wink:

Sprawdź które ma być aktywne i ustaw je jako domyślne. Możliwe że nie ma styku na złączce RJ-45. jęzęli to nie pomoże :arrow: Admin, chyba za coś bierze pieniądze :roll:

W polaczenie sieciowe mam 1 polaczenie. niemoge ustawic domyslnej bo jest tylko 1 widoczne pollaczenie

Złączono Posta : 20.04.2006 (Czw) 9:05

Strony otwieraja sie jako tako ale problem jest np z outlockiem ( niuezuywalem przez dlugi czas ) netu i jak chcialem sciagnac wiadomosci z poczty to sciaga mi 4 i staje… pokazuje komunikat ze nienawiazano polaczenia… gg,skype ani przez chwile sie nie wyłacza calyczas jest

Złączono Posta : 20.04.2006 (Czw) 9:06

Strony otwieraja sie jako tako ale problem jest np z outlockiem ( niuezuywalem przez dlugi czas ) netu i jak chcialem sciagnac wiadomosci z poczty to sciaga mi 4 i staje… pokazuje komunikat ze nienawiazano polaczenia… gg,skype ani przez chwile sie nie wyłacza calyczas jest

Bo te programy zazwyczaj zanim sie zorientują że nie ma neta to czasem wieki trwa więc na te programy nie zwracaj uwagi, skoro wyswietla że kabel odłączony to znaczy że odłączony i nie może być neta , strony które w tym czasie Ci sie otwierają pewnie otwierają sie off-line lub z cache przeglądarki , w momęcie kiedy wyświetla że kabel odłączony spróbuj strone odswieżyć , pewnie sie nie odświeży, przyczyna takiego komunikatu(kabel odłączony) uszkodzony lub źle oprawiony kabel , uszkodzona karta sieciowa lub samo gniazdo RJ45 , uszkodzony port w hubie lub roterze.

Komunikat ten pojawia sie na ok 1s i znika bede sie staral wykluczyc przyczyne poczawszy od przeczyszczenia gniazda bo kom stal przez jakis czas w miejscu gdzie byl remont przeprowadzany. skonczywszy na kablu i wymianie karty seueciowej

:lol:

To nie jest takie łatwe… U mojego ojca są dwa połączenia - jedno na kabel, drugie to radiówka. I noszą numery 2 i 4, nie wiadomo czemu…

Solo , czy zmieniałeś może niedawno karty sieciowe, albo dokładałeś karty sieciowe? Konfigurowałeś jakieś inne połączenia?

Od kiedy tak się dzieje, coś robiłeś, przestawiałeś?

Spróbuj użyć:

:arrow: WinsockFix

porostu win xp jest zbytnio pamiętliwy , wystarczy usunąć połączenie sieciowe lub wyłączyć karte sieciową a windows przy następnym załaczeniu lub konfigurowaniu sieciówki przypisze kolejny następny numer , tak że troche kombinowania z siecią i okazuje sie że mamy jedną ikonke z monitorkami czyli jedno łacze ale opisane jako np. połaczenie lokalne czy sieciowe 3

Toteż dlatego ta pamiętliwość mogła spowodować, że system zapamiętał starą konfigurację (na to wskazuje w/w sytuacja)… Nie zaszkodzi zapytać, a z doświadczenia wiem, że jednak i takie przypadki są…

Wystarczy zmiana karty sieciowej bez deinstalacji poprzedniej :?

Problem mialem z konfiguracaj bo byl skonfigurowany pod porzednia siec teraz musialm odinstalowac karte a pozniej jak ja skonfigurowalem bylo juz wszytko ok

Złączono Posta : 20.04.2006 (Czw) 18:39

smieszne jest to wogole ze jak podlacze kabel od komuputera wspolokatora to wogole nic nie dzilaa( a u niego wszytko normalnie dziala) a jak jak swoj pod jego kom to jego kom nie widzi mojego kabla a u mnie jako tako dziala tak jak pisalem wyzej…

Złączono Posta : 20.04.2006 (Czw) 18:40

reiinstalacja windowsa pomorze w czyms??? bo juz nie wiem co robic nic nie moge sciagac nawet z strony dobreprogramy zadnego programiku…

Nie rozumiem… To jest ok czy nie :o

Od kiedy jest taki problem?

To sprawdź skrętkę (kabel). Być może uszkodzona i jej nie widzi :!:

wczesniej mialem ten komputer w domu i siec byla skonfigurowana na 2 kompy .Internet mialem z kablówki w moim kompie byl modem a drugi byl polaczony by mozna bylo kozystac z netu. Wczoraj w akademiku chcialem zainstalowac net no i byl problem napoczatku wogole z dostepem do netuu nic nie dzialalo odinstalowalem karte siecowa( zintegrowana mam) i po zainstalowaniu i skonfigurowaniu odpalil net ale z tymi problemami jakie opisywalem wyzej.Administrator mi powiedzial ze oni nic nie blokuja i ze jest wszytko ok u nich. A co do kabal to chodzi o to ze jak podlaczam kabel znajomego to u mnie w kompie nic sie nie dziele nie mryga dioda przy modemie tak jak by byl uszkodzony ( ale w kompie znajomego on dziala bez problemu) na odwrot jet z moim kablem u mnie jakos te strony sie otwieraja przez moj kabel ale jak podlacze go do tamtego kompa lipa nic nie dzila na routerze nie swieci zadna lamka i to mnie dziwi czemu takie dziwne zjawisk est.

ale sie rozpisaliscie :), polaczenie sieciowe w windzie nr 1, 3 czy 5 jesli jest tylko jedno fizycznie oznacza, ze w systemie byla kilkukrotnie instalowana karta sieciowa, a nie ze tych polaczen jest fizycznie ilestam, jesli pojawia ci sie co jakis czas komunikat “kabel sieciowy jest odlaczony” , a jestes pewien, ze Twoja karta jest w 100% sprawna zglos problem do administratora sieci, jesli admin jest pewien, ze urzadzenia po jego stronie sa sprawne zrob tak:

  1. wlasciwosc polaczenia sieciowego

  2. w zakladce “ogolne” kliknij przycisk po prawej na gorze “konfiguruj”

  3. w “zaawansowanych” znajdz cos takiego jak tryb “duplex” w roznych kartach moze miec to rozne nazwy

  4. zmien predkosc z “auto” na 10half duplex

powinno pomoc

I bardzo dobrze :P. Komputery w sieci są identyfikowane na podstawie MACA karty sieciowej :stuck_out_tongue:

Dzieki bardzo to pomoglo rozwiazac moj problem . Mam pytanie tylko co ja zmienilem tak chcialbym poprostu wiedziec :slight_smile: Komunikaty przestaly sie pojawiac moge sciagac w sieci wrescie

zmieniles szybkosc karty, karta w tej chwili nie negocjuje polaczenia tylko jest ustawiona w trybie 10 mbit pol-duplex, w przypadku pobierania danych z internetu nie ma to wiekszego znaczenia