Kabel sieciowy odlaczony

(Misiek1987) #1

Wczoraj byla u mnie burza i po tej burzy mam kabel sieciowy odlaczony! Nie mam neta myslalem ze cos sie spalilo ale rauter chodzi wszystko jest wlaczone, diody migaja a neta nie ma! U sasiadow jest a u mnie nie i nie wiem dlaczego tak jest. Pomozcie!

(aju) #2

Wszystkie kable poprawnie połączone?

Kabel nigdzie nie przerwany?

(x-awier) #3

Wejdź w Panel Steorwania / Połączenia sieciowe i internetowe / Połaczenia sieciowe i tam zobacz czy nie masz wyłączonego :slight_smile:

(Misiek1987) #4

Wszystko sprawdzilem kilka razy i wszystko jest wlaczone. Sytuacja wyglada jakby nie bylo zasilania ale wszystko jest przeciez wlaczone!

(M a x) #5

wyłacz i włącz ruter pewnie sie zawiesił albo poleciała ci sieciówka

(Misiek1987) #6

Wlaczalem i wylaczalem go kilka razy z pradu i tez nic a jak sieciowka padla to co teraz?

(Rkizeweter) #7

Procedura jest taka - sprawdzić kabel (1 warstwa sieci) później sieciówkę (2 warstwa sieci) - pozostaje wymienić i sprawdzić czy inna działa. W warstwie 3 sieci działa router. Ale jeżeli nie ma połączenia to dwie pierwsze warstwy sieci.

(Misiek1987) #8

A co to jest ta sieciowka i gdzie ona jest? I o jakie warstwy chodzi? Sory ale ja sie na tym nie znam. Jak tak dalej bedzie to pozostaje mi zadzwonic do serwisu...

(Szkudlarek) #9

'Sieciówka" to inaczej karta sieciowa sprawdź, czy nie padła.

wejdź do konsoli (tryb MS-DOS)

i wpisz

ping 127.0.0.1

jeżeli karta sieciowa nie odpowie znaczy to, że jest uszkodzona.

Jeżeli byla burza a Ty nie odłączyłeś kabla sieciowego to całkiem prawdopodbne jest ze karta sieciowa się spaliła.

(Misiek1987) #10

Pojawily mi sie jakies odpowiedzi i statystyki to chyba jest z karta ok. Nadal mam to samo...

(Rkizeweter) #11

Wpisz w konsoli

ipconfig /all

i zobaczysz jakie masz IP. Jeśli nic nie ma to znaczy że nie ma sieci.

(pysiu) #12

w routerze możliwe że się port RJ - 45 spalił czesto to sie dzieje podczas burzy :wink:

(Misiek1987) #13

Okazało się że rauter się spalił, ale jest już wszystko OK 8)