Kabel sieciowy, połączenie lokalne

Witam.

Na początku chciałbym zaznaczyć, że jestem kompletnie zielony w tym, co piszę, dlatego gdybym walnął jakąś gafę lub głupotę - prosiłbym o sprostowanie lub wyjaśnienie, tak na chłopski rozum, jeżeli ktoś miałby ochotę poświęcić dla mnie trochę czasu. :wink:

Problem jest w tym - jakiś czas temu miałem internet radiowy. Oprócz komputera stacjonarnego mam jeszcze laptopa. Wystarczyło więc, że podłączę kabel do komputera i laptopa, aby na laptopie mieć Internet - i było dobrze. Później jednak musiałem wgrać nowy system do komputera, a dostawca zmienił mi sposób podłączania na Miniport WAN (PPPOE) - od tamtego czasu zaczęły się problemy. Nie odnajduje mi kabla sieciowego, jeżeli dam opcję, aby się włączyło, tylko pobiera adres sieciowy (próbuje, dokładniej mówiąc) i pojawia się komunikat, że kabel sieciowy jest niepodłączony. Łączenie kablem komputera i laptopa również nie przynosi wcześniejszych efektów. W związku z tym mam prośbę - mógłby ktoś w prosty sposób wytłumaczyć, co powinienem zrobić, aby poprzez kabel móc korzystać z internetu? Byłbym bardzo wdzięczny - przeglądam już drugi dzień sporo stron na ten temat (na tym forum też czytałem), jednak albo kompletnie tego nie rozumiem, albo robię coś źle, albo po prostu nie ma takiej możliwości. Dodam tylko, że kabel i laptop jest nadal ten sam.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

PS - jeżeli konieczne są informacje na dany temat (a będą potrzebne na pewno), prosiłbym o ich podanie i ewentualnie sposób, w który mógłbym je zdobyć, jeżeli faktycznie byłoby to coś trudniejszego do odnalezienia przez zwykłego użytkownika Internetu, który, prawdę powiedziawszy, nie interesuje się techniczną stroną maszyny.

niech zgadnę zmieniłeś system operacyjny z Windows 7 , zobacz czy po 1 zainstalowały się sterowniki, jak tak spróbuj za aktualizować sterowniki, a jak się nie będą chciały aktualizować znajdź w necie sterowniki pod danego Windowsa i je wskaż

pozdrawiam