"Kabel sieciowy został odłączony" - pomocy

MAM DUŻY PROBLEM

Posiadam w domu 2 komputery pod kontrolą systemów WIN XP PROF

na jednym jest SP2 z karta zintegrowana z płytą MARVELL na drugim SP1 z Realteckiem. Komputery sa ze soba polaczeone kablem, internet jest udostepniony z pierwszego komputera na 2, po jakims czasie polaczenie wywala i pisze kabel sieciowy odlączony. To samo sie dzieje podczas kopiowania plikow, zawiesza sie mniejwiecej przy skopiowaniu 3-6 MB przy 10Mbit/s i wiele szybciej przy ustawieniu 100Mbit /s . Zwolnienie przypustowosci nic niedaje, pobieranie najnowszych sterownikow do obu kart tez nic niedaje. Podzczas gdy byly poinstalowane SP1 na obu komputrerach problem był taki sam. Moze karty „gryzą sie” POMOCY! !!

spróbuj skonfigurować odpowiednio firewalla http://www.banita.pl/konf/smbfirewallwinxp.html lub

mam tak skonfigorowanego firewalla ze albo byl odpowiednio ustawiony, albo nieobejmowal sieci LAN tylko bezprzewodową WLAN. Próbowałem tego, dalej to samo. Sadze ze moze to byc konflikt kart, w tym tygodniu pojade po identycznego realteca. Zobacze co sie bedzie działo dalej. chyba ze cos wymyślicie.