Kabel USB do benq siemens~! Pomóżcie!

(Jaguar5) #1

witam!

dostałem dziś kabel usb do benq siemens c81 zaistalowałem wszytko ale nie wiem jak wrzucić rzeczy na komórkę ! Powiecie jak?

(Patrykbuzowicz) #2

A nie było załączonego żadnego oprogramowania... ??

(boczi) #3

grohol proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień :evil:

(Jaguar5) #4

boczi dobnra zaraz zmienie ! Była jakaś płytka zainstalwoałem wszytko ,ale nei wime jak zgrać rzeczy na tą komórkę!

(Patrykbuzowicz) #5

Poszukaj polskich programów w google.pl albo pokombinuj tym co masz. Zazwyczaj dołączany software powinien spełniać możliwości kabelka. Musisz po prostu troszeczkę pokombinować, napewno znajdziesz sposób :wink:

Pozdro

(Jaguar5) #6

juz znalazl i pisze ze jak juz pzresylam to niby urzadzenie jaest nie podłączone co mam zrobic?

(Kutar 0) #7

Pewnie chodzi o program Mobile Phone Manager, czasem w takiej sytuacji pomaga restart kompa, ale jak wiadomo programy producentów nie są najlepsze, więc proponuje rozejrzeć się za jakąś inną aplikacją, polecam SiMoCo - bardzo dobry program do Siemsów (choć szczerze nie wiem czy współpracuje z BenQ-Siemensami).

Możesz też ze strony benq-siemens.pl pobrać najnowszą wersję Mobile Phone Managera

(Jaguar5) #8

ja dostałem na płytace te Mobile Phone Manager ale i z tym mi nie dziala bo jak przesyłam już to wyskauje mi brak dostępnego połączenia z telefonem! Co mam zrobić??? Pomóżcie!

Złączono Posta : 13.12.2006 (Sro) 13:55

zainstalowałem jakiś program SIMOCO czy jakoś tak :stuck_out_tongue: i jak go otwierwam to psize aby przestwił COM1 na jakiś inny i ,że to mogę zrobić w ustwaieniech a szukam cały czas i nie mogę tego znaleźć!

(Kutar 0) #9

Proponuje (jak już wcześniej napisałe) pobrać najnowszy Mobile Phone Manager.

A ustawienia portu w SIMOCO są u ustawieniach (pierwsze menu z oferty rozwijanej). Samo ustawianie COMA znajduje się tak w górnym lewym rogu okienka;p LOL

(Jaguar5) #10

ale mi chodzi o to gdzie jest na talefonie te Com1!

(Kutar 0) #11

COM to port szeregowy w komputerze, COM1 to pierwszy port szeregowy. Jaki masz kabel?

(Jaguar5) #12

aha no tak ! :stuck_out_tongue: dopiero to sprawdziłem :stuck_out_tongue: Jeśli chodzi o kabel to mam z allegro firmy bulue star ! I nie wiem czemu nie mogę przesyłać sobię rzeczy!!

(Kutar 0) #13

No tak, nieoryginalny kabel. No przecież oryginalna aplikacja producenta w życiu nie będzie współpracować z nieoryginalnym kablem!!

(Jaguar5) #14

no to jest jakiś sposób abym mógł sobię przesyłać rzeczy?????

(Kutar 0) #15

Tak, aplikacjami-zamiennikami. Polecam SiMoCo lub Vnavigator. Poweidz mi jeszcze czy to jest kabel USB czy szeregowy (a jesli USB to emulawany na COM czy nie). Albo najlepiej oznaczenie kabla: podłącz kabel to phona, wybierz *#06# , potem kliknij "więcej" , pokaże się taka długa lista, przewiń do pola "Acc" i powiedz jaki napis zawiera to pole

(Jaguar5) #16

wpisałem tą ale nie ma żadnego acc a kabel jest chyab usb a nie szeregowy

(Kutar 0) #17

http://www.siemensiak.pl/artykuly,kable ... wanie.html

To powinno pomóc - tam pisze co zrobisz konkretnym rodzajem kabla.

(Jaguar5) #18

dz pomogło!