Kabel vga - hdmi

(Settv) #1

czy takim kablem podlacze laptopa do tv? i bedzie dobra jakosc?

(Biff) #2

Takie coś nie ma prawa działać. Chyba, że twój laptop (bądź tv) jest wyposażony w odpowiedni kowerter. Sprawdź to zanim kupisz taki kabel.

(scripter1) #3

Że co :!: :?:

Czyli odpowiedź brzmi: NIE.

(Settv) #4

aha to co musze kupic zeby miec obraz z laptopa na tv? w laptopie mam tylko wyjscia vga i pcmcia

(scripter1) #5

Jeśli twój tv nie ma wejścia vga to żadnym kablem nie podłączysz do niego laptopa (są różne przejściówki ale zwykle nie działają).

(system) #6

Myślisz się kolego scripter1. Masz tam pewnie euro tak da się na luzie podłączyć z przeplotką.

(scripter1) #7

womperm , a czy udało ci się kiedykolwiek tak podłączyć, bo mi nie.

Owszem, istnieją takie kable i teoretycznie powinny działać ale w praktyce okazuje się że działają one tylko z niektórymi kartami graficznymi i tylko niektórymi tv a z większością nie działają bo są one produkowane metodą ekonomiczną i nie są w pełni zgodne ze standardem tych złącz (nie nadają/odbierają wszystkich sygnałów które powinny).

Sam próbowałem tak podłączyć wiele razy ale bezskutecznie dlatego podtrzymuję moją opinię.

(Settv) #8

tv ma wyjscie vga, wystarczy ze kupie zwykly kabel jak do monitora??

(scripter1) #9

W takim wypadku to tak, czasem do takich tv są nawet dołączane kable vga gdy tv ma takie wejście.

tylko upewnij się jakiego typu masz w nim wejście vga, męskie czy żeńskie (wtyka z bolcami czy gniazdo na wtykę z bolcami) i kup kabel z odpowiednimi końcówkami.