Kabel w Aurvana Live

(pozdro) #1

Witam

Potrzebuje nowych słuchawek do 200zł i zdecydowałem się na Creative Aurvana Live. Jednak jest jeden problem: w każdym teście jest mowa o słabej jakości kablu. Miałem wczesniej Senki HD202, tam kabel był podobnej budowy jednak problemów nie było. Może mi ktoś wyjaśnić na czym ten problem polega i czy warto te słuchawki brać?

pozdrawiam

(Konrad93) #2

Dokładnie, mam te słuchawki od roku i grają naprawdę świetnie i nie potrzebna jest wymiana kabla.. Jedyne co to na muszlach zostają ślady po palcach, ale to wina lakierowanej powłoki.

(Wolfgar) #3

Mnie się wydaje (choć ja się za bardzo nie znam) że pod "słabej jakości kablem" kryje się kabel o niskiej wytrzymałości na czynniki zewnętrzne. Ja mam słuchawki AKG 414 i mogę niestety powiedzieć do to samo. Nawet delikatne przycięcie kabla zamkiem błyskawicznym powoduje uszkodzenia w izolacji.

(Erufenrito) #4

Tutaj coś masz na ten temat: http://pclab.pl/art38734-3.html

(pozdro) #5

dzięki za odpowiedź

teraz tylko zostaje problem krótkiego kabla, czy każdy zwykły przedłużacz np. z Media Marktu będzie dobry? Chodzi tu o to, żeby nie było utraty jakości dźwięku

I jeszcze jedno pytanie: czy jest możliwość założenia jakiejś izolacji na kabel? Chodzi mi o to, żeby zwiększyć jego wytrzymałość.