Kabel w Aurvana Live

Witam

Potrzebuje nowych słuchawek do 200zł i zdecydowałem się na Creative Aurvana Live. Jednak jest jeden problem: w każdym teście jest mowa o słabej jakości kablu. Miałem wczesniej Senki HD202, tam kabel był podobnej budowy jednak problemów nie było. Może mi ktoś wyjaśnić na czym ten problem polega i czy warto te słuchawki brać?

pozdrawiam

Dokładnie, mam te słuchawki od roku i grają naprawdę świetnie i nie potrzebna jest wymiana kabla… Jedyne co to na muszlach zostają ślady po palcach, ale to wina lakierowanej powłoki.

Mnie się wydaje (choć ja się za bardzo nie znam) że pod “słabej jakości kablem” kryje się kabel o niskiej wytrzymałości na czynniki zewnętrzne. Ja mam słuchawki AKG 414 i mogę niestety powiedzieć do to samo. Nawet delikatne przycięcie kabla zamkiem błyskawicznym powoduje uszkodzenia w izolacji.

Tutaj coś masz na ten temat: http://pclab.pl/art38734-3.html

dzięki za odpowiedź

teraz tylko zostaje problem krótkiego kabla, czy każdy zwykły przedłużacz np. z Media Marktu będzie dobry? Chodzi tu o to, żeby nie było utraty jakości dźwięku

I jeszcze jedno pytanie: czy jest możliwość założenia jakiejś izolacji na kabel? Chodzi mi o to, żeby zwiększyć jego wytrzymałość.