Kabelek od internetu

Mam mały problem z kabelkiem, otóż często [czasami killka razy dziennie] wyciązgełm dysk twardy. Odpisnałem wtedy wszystko z tyłu komputera.

Najpierw w kabelku do internetu odłamała się taką ‘rączka’ czy jak to się nazywa, ale chodził jeszcze długo. Teraz wtyczka ledwo zipie [podpieram ją historią :D]. Czy to się da wymienić ?? Dokładnie to chdzoi mi o tą małą końcówkę.

mozesz kupić taką wtyczkę i sam zamontować kabelek.

Nigdy tego nie robiłem; nie mam przyrządów. …

No to tylko technik.lub kolega który wie jak to zrobić.

Nieraz porządne sklepy z akcesoriami elektronicznymi,zarabiają końcówki różnych kabli.

a ile masz metrów tego kabla? Mozesz iść do jakiegoś sklepu i kubić nowy kabel lub odciąć tą końcówkę i przynieść stary i poprosić dziada aby ci założył tą końcówkę. To jest niewielki koszt.

Mój kolega robił takie rzeczy jak neta roździelał ale pożyzył od znajomego zaciskacz! Można tez obcęgami!

Tego mi właśnie brakuje.

Gość w centrum miasta sprzedaje końcówki po 30 GR i gość wie jakie bo mi neta robił. Tylko nie wiem jak to założyć jak już to będę miał :expressionless:

Może jakieś wskazówki ?? :?

jak już mówiłem, idź do jakigoś sklepu z takimi kablami i końcówkami i poproś aby ci koleś założył takie końcówki. U mnie przynajmniej na osiedlu tak jest. Poszedłem kupiłem kabel 6m + końcówki i zapłaciłem poniżej 10 zł .:smiley:

Jak ja wezmę mu kabel jak jest pod podłogą :smiley: ??

pytałem ci sie - ile masz metrów tego kabla ? Cięzko iść i kupić nowy kabel z końcówkami? Jak nie mozesz to szukaj wśród znajomych kto ma zaciskacz i potrafi założyć taką końcówkę.

Okropnie. Mam około 260 m kabla i gdyby mi przyszło kupić drugi :roll:

A poza tym chyba czytać umiesz, że mam pod podłogą … :?

A nie słabnie ci sygnał [przy takiej dlugości] ??

a ja myślałem ze masz kabel pociągnięty od gniazdka przy telefonie.

No nic, szukaj ściskacza i kogos kto ci potrafi założyć tą końcówkę.

musisz od kogos pozyczyc zaciskarke a jesli nie masz od kogo to mozesz kupic na allegro, a co do zrobienia koncowki to zaden problem, poprostu spisujesz sobie kolejnosc kolorow kabelkow ze starej koncowki i ustawiasz w takiej samej kolejnosci w nowej koncowce a pozniej zaciskasz, to nie zaden klopot, sam juz robilem to nie raz i tylko 1 raz mi nie udalo sie dobrze tego zrobic

No i mamy forumowego M`c Gaywera. :hahaha:

Wtyk RJ 45 będzie obcęgami zaciskał :!: :!:

Podjedź do sklepu z częściami RTV kup wtyczkę RJ 45 (kosztuje koło 60 gr). Pożycz od kogoś zaciskarkę (mają nie na pewno osoby obsługujące sieci komp i telefoniczne). Obetnij stary wtyk. Sciągnij izolację zewnętrzną (nie ściągaj kolorowej izolacji z poszczególnych przewodów). Włóż je do wtyczki w takiej samej kolejności jak w starej wtyczce i zaciśnij zaciskarką.

Dzięki fiesta / Spróbuję :wink:

Możesz też dokupic gniazdo z wyjsciem na RJ45 w gnieździe takim wszyskie piny mają kolorki takie same jak w kablu, zależnie jakie gnazdko kupisz to kabelki montowane są albo w specjalnych rowkach albo przykręcane pod śróbki takie gniazda nie wymagają żadnych specjalistycznych narzędzi, następnie kupsz gotowy kabelek(ile metrów bedziesz chciał ) z wtykami RJ45 z dwóch stron.

Pobieram fieste to jest najlepszy sposob jak tego jeszcze nigdy nie robiles, ale powiem Ci to 60gr to bardzo drogo u mnie te wtyczki stoja 10gr :smiley:

pozdro