Kabelek od internetu


(3dm Racek) #1

Mam mały problem z kabelkiem, otóż często [czasami killka razy dziennie] wyciązgełm dysk twardy. Odpisnałem wtedy wszystko z tyłu komputera.

Najpierw w kabelku do internetu odłamała się taką 'rączka' czy jak to się nazywa, ale chodził jeszcze długo. Teraz wtyczka ledwo zipie [podpieram ją historią :D]. Czy to się da wymienić ?? Dokładnie to chdzoi mi o tą małą końcówkę.


(Qbek50) #2

mozesz kupić taką wtyczkę i sam zamontować kabelek.


(3dm Racek) #3

Nigdy tego nie robiłem; nie mam przyrządów. ....


(JNJN) #4

No to tylko technik.lub kolega który wie jak to zrobić.

Nieraz porządne sklepy z akcesoriami elektronicznymi,zarabiają końcówki różnych kabli.


(Qbek50) #5

a ile masz metrów tego kabla? Mozesz iść do jakiegoś sklepu i kubić nowy kabel lub odciąć tą końcówkę i przynieść stary i poprosić dziada aby ci założył tą końcówkę. To jest niewielki koszt.


(Kamyks1) #6

Mój kolega robił takie rzeczy jak neta roździelał ale pożyzył od znajomego zaciskacz! Można tez obcęgami!


(3dm Racek) #7

Tego mi właśnie brakuje.

Gość w centrum miasta sprzedaje końcówki po 30 GR i gość wie jakie bo mi neta robił. Tylko nie wiem jak to założyć jak już to będę miał :expressionless:

Może jakieś wskazówki ?? :?


(Qbek50) #8

jak już mówiłem, idź do jakigoś sklepu z takimi kablami i końcówkami i poproś aby ci koleś założył takie końcówki. U mnie przynajmniej na osiedlu tak jest. Poszedłem kupiłem kabel 6m + końcówki i zapłaciłem poniżej 10 zł .:smiley:


(3dm Racek) #9

Jak ja wezmę mu kabel jak jest pod podłogą :smiley: ??


(Qbek50) #10

pytałem ci sie - ile masz metrów tego kabla ? Cięzko iść i kupić nowy kabel z końcówkami? Jak nie mozesz to szukaj wśród znajomych kto ma zaciskacz i potrafi założyć taką końcówkę.


(3dm Racek) #11

Okropnie. Mam około 260 m kabla i gdyby mi przyszło kupić drugi :roll:

A poza tym chyba czytać umiesz, że mam pod podłogą .. :?


(Heniu4) #12

A nie słabnie ci sygnał [przy takiej dlugości] ??


(Qbek50) #13

a ja myślałem ze masz kabel pociągnięty od gniazdka przy telefonie.

No nic, szukaj ściskacza i kogos kto ci potrafi założyć tą końcówkę.


(system) #14

musisz od kogos pozyczyc zaciskarke a jesli nie masz od kogo to mozesz kupic na allegro, a co do zrobienia koncowki to zaden problem, poprostu spisujesz sobie kolejnosc kolorow kabelkow ze starej koncowki i ustawiasz w takiej samej kolejnosci w nowej koncowce a pozniej zaciskasz, to nie zaden klopot, sam juz robilem to nie raz i tylko 1 raz mi nie udalo sie dobrze tego zrobic


(fiesta) #15

No i mamy forumowego M`c Gaywera. :hahaha:

Wtyk RJ 45 będzie obcęgami zaciskał :!: :!:

Podjedź do sklepu z częściami RTV kup wtyczkę RJ 45 (kosztuje koło 60 gr). Pożycz od kogoś zaciskarkę (mają nie na pewno osoby obsługujące sieci komp i telefoniczne). Obetnij stary wtyk. Sciągnij izolację zewnętrzną (nie ściągaj kolorowej izolacji z poszczególnych przewodów). Włóż je do wtyczki w takiej samej kolejności jak w starej wtyczce i zaciśnij zaciskarką.


(3dm Racek) #16

Dzięki fiesta / Spróbuję :wink:


(Zbych ) #17

Możesz też dokupic gniazdo z wyjsciem na RJ45 w gnieździe takim wszyskie piny mają kolorki takie same jak w kablu, zależnie jakie gnazdko kupisz to kabelki montowane są albo w specjalnych rowkach albo przykręcane pod śróbki takie gniazda nie wymagają żadnych specjalistycznych narzędzi, następnie kupsz gotowy kabelek(ile metrów bedziesz chciał ) z wtykami RJ45 z dwóch stron.


(Bartex88) #18

Pobieram fieste to jest najlepszy sposob jak tego jeszcze nigdy nie robiles, ale powiem Ci to 60gr to bardzo drogo u mnie te wtyczki stoja 10gr :smiley:

pozdro