Kablem Działa, wi-fi nie... Planet WRT-416

Zakupiłem Router WRT-416 i próbowałem go skonfigurowac. Wpisałem wszystkie maski, adresy itd.

Po podłączeniu internetu kablem przez router wszystko smiga az milo :slight_smile: Jednak przez wi fi nie chce się łączyc:( Próbowałem już wielu kombinacji ale nie wiem za bardzo gdzie tkwi problem…

W statusie konfiguracyjnym wyskakuje cos takiego:

Wireless Status

Wireless Enabled

Connection Disconnected

Wynika stad że jest niepołączony natomiast gdy próbuję się połączyć z utworzoną siecią z kreatora połączeń systemu windows to wyskakuje okienko z oczekiwaniem na połączenie z siecią które samo po chwili znika i nic więcej się nie dzieje…

Jakieś pomysły co może byc nie tak?

Niektóre routery mają filtrację połączeń Wi-Fi poprzez adresy MAC kart sieciowych. Wtedy tylko komputery z kartami sieciowymi, których adresy MAC znajdują się na liście routera mogą się z nim połączyć.

czy jest to opcja “Defined items in MAC list are PERMITTED to connect AP, others are DENIED” ?

I tutaj mam wprowadzic adres Mac mojej sieciówki tak ?

Defined items in MAC list are PERMITTED to connect AP, others are DENIED -> to znaczy, że "te urzędzenia, których MAC wpisałeś poniżej, mogą się połączyć; reszte router odrzuci. Tam masz wpisać adres MAC swojej sieciówki.

Najlepiej będzie, jeśli wyłączysz tą opcję (zaznaczysz tą drugą opcję) i wtedy spróbuj się połączyć. Jeśli uda się, to znaczy, że to wina ustawień MAC. Jeśli będzie tak samo jak wcześniej, znaczyć to będzie, że co innego powoduje problem.

Tu masz instrukcje obługi i inne: http://www.planet.pl/content/view/downl … id%29/4693