Kablówka a tuner tv

witam

właśnie się przeprowadziłem do mieszkanka nowego i zastanawia mnie czy można oglądać na kompie tv a dokładnie chodzi mi o to że jeśli nie mam telewizji kablowej to jak kupie"tuner tv" i go podepne czy będe miał telewizje ?

Jak podepniesz do zwykłej anteny to będziesz oglądał tylko kanały nadawane naziemnie dostępne na danym terenie.

sam tuner w sobie nie ma anteny wiec musi miec jakies zrodlo sygnalu a moze nim byc kablowka, antena naziemna

Tuner kablowy różni się tym od telewizyjnego, że odbiera szerszy zakres częstotliwości. Każdy współczesny odbiornik telewizyjny, w tym karta TV do komputera, odbiera zarówno kanały naziemne jak i kablówki. Są też tunery satelitarne do komputera (ważne by obsługiwał kartę dekodera i format MPEG4)

czyli opłaca się zakupić tuner? ;> czy nie ma sensu jak się posiada telewizor ? znaczy zakupie satelite z allegro jakoś i będzie stykać ? (tvn tvn turbo i discovery chciałbym mieć)

Do niezależnego odbioru telewizji kablowej na monitorze komputera, potrzebna jest: karta TV, rozgałęznik antenowy, przewód antenowy odpowiedniej długości. Po zmontowaniu zestawu, instalujesz sterowniki karty TV. Odbiór poprzez dołączony do karty program, lub “More TV”, “DScaler”, czy inne.

Tuner TV satelitarnej, wymaga także zakupienia anteny satelitarnej, konwertera, i kabla antenowego o odpowiednim tłumieniu sygnału. “tvn tvn turbo i discovery” nie jest dostępny z satelity w przekazie niekodowanym.

czyli tylko zostaje mi zakładać kablówke?

Z tego co zrozumiałem, to myślałeś że podłączając tuner do kompa będziesz miał więcej kanałów niż z TV naziemnej, ale tak nie jest. Chcąc mieć szerszy wybór MUSISZ albo założyć kablówkę albo satelitę (oraz abonament u wybranego dostawcy). Inne sposoby są nielegalne :stuck_out_tongue:

Tak się składa że ja posiadam tuner TV w kompie i mam go podłączonego pod kablówkę. Miodzio sprawa. Żadnych anten itp. Mam winfasta 2000 xp expert który ma również radio. Więc gdyby nie kablówka to musiał bym miec satelite do TV plus antenę do radia a i tak jakośc nie była by tak dobra jak poprzez kablówę. 8)

Więc z pewnością mogę polecic Ci takie rozwiązanie jak ja mam. TV+Radio w dobrej jakości obrazu i dzwięku bez kombinowania. Internet domyślam się ze już masz ale również mogłeś wziąśc sobie poprzez operatora kablowego. :roll:

Pozdrawiam!

niby mam kablówke ale mam tylko 4 kanały udostępnione bo za cały pakie życzo sobie 45zł ;] + internet 65 ;] więc nie bardzo mi to się widzi a bez pełnego pakietu tv nie można wziąść netu zatem wybrałem internet rediowy za 35 zł i płace 4zł za kablówke 4 kanały i tak włśnie się zastanawiłem czy da jakoś więcej kanałów zrobić bo jestem na swoim a brak funduszy mam ale chyba nie da rady ;p