Kącik posiadaczy starszych komputerów

Moj stary rupieć ;d

Rok produkcji 2001

Procersor : Intel Pentium 4 1.4 GHZ

Grafika : Nvidia GeForce2 mx 100/200 64 mb

Pamięć Ram : 128 ( w tym roku kolega mi zalatwil i obecnie mam 387 mb ram)

Plyta główna ? Niewiem ale Intela

Dysk : ATA 100 40GB

System : Windows 98

A oto mój sprzęcik :

PROCESOR - AMD Athlon XP 2400+

Pamięć RAM - 896 DDR

Dysk 40 GB był 60 GB :frowning: ale jakaś awaria była i dziwnie potem chodził więć jest 40 GB

Karta Graficzna - GEFOrce FX5500 128 TvOUT/DVI

Płyta główna - MSI KT4V

Stacja dyskietek :slight_smile: - 3,5 1,44 MB

Obudowa - Midi Tower

Napęd CD-ROM DVD + nagrywarka CD-R/W

Karta dźwiękowa - zintegrowana AC97

System - Windows 7 Ultimate 32

jeżeli chodzi o granie na tym sprzęcie jak był Windows xp to mogłem bez żadnych zacinek w NFS CARBON most wanted a wręcz na prawie najwyższych ustawieniach pograć bez zacinek . gta san andreas vice city gta 3 norma :smiley: urban terror , colin mc rally 4 , wszystko bez mniejszych problemów mi chodzi . ale już F.E.A.R leeko zamulał ale dało się pograć . NFS Pro Street to była porażka uruchamiała się ta gra ale pokaz slajdów był taki że odinstalowałem . może wiecie jakie gry by mi jeszcze mogły pójść na to hmm?? nie licze na gta IV albo na nfs shift ale możę pójdą mi jakieś gierki tylko wystarczy że dołoże ramu albo coś zmienie doradźcie mi

Dodane 21.06.2010 (Pn) 13:11

zapomniałem dodać że ten procek Athlon xp 2400+ to ma 2.00 Ghz podkrę :smiley: cony

RMK_99, spamiętałeś to wszystko?

stary komputer? leży pod łóżkiem, celeron 400mhz na socket 370, sdram ale popsute i brak :smiley: grafa to coś od s3 o ile się nie mylę (1mb, szał :smiley: ) a dysk całe 2gb :smiley: płyta bez dźwięku ale usb ma! :smiley: (poprzednia płyta na slot 1 nie miała ani tego, ani tego ale miała wbudowaną kartę graficzną 4mb ati rage :smiley: )

na tym to dało radę grać w bardzo stare gierki, wydawane do około 1999 czy 2000, na tym z 4mb grafą dało radę nawet ePSXe odpalić i dało radę grać ^^ zasilacze? codegen 300w (już spalony :smiley: ) i fever 400w (chyba działa ale i tak szajs :smiley: )

Widzę że z moją konfiguracją sprzętową też muszę się przyłączyć do tego tematu :wink:

Intel Pentium IV 1.8GHz

ATI Radeon (Gigabyte) 9550 256MB

1.25GB SDRAM

Delta 350W

Windows XP Professional SP3 32bity

Ja swojego PC używam do na prawdę wielu celów , bo tak na prawdę do tego ma służyć komputer i nie patrzeć się na to że jest słaby, między innymi używam do: Photoshopa , konwertowania ,edycja muzyki,oglądania filmów jak i słuchania muzyki,przeglądanie stron internetowych to raczej normalne, czasem zagram w jakąś gierkę i wiele , wiele innych.

Gry jakie poszły na tym sprzęcie to: NFS MW , NFS Carbon, Toca Race Drive 3,Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory, Far Cry, Mafia, F.E.A.R i ostatnio sprawdziłem grę Prey która ma o wiele większe wymagania , a poszła na moim sprzęcie bez problemu.Gier jest więcej które poszły na nim ale nie pamiętam wszystkich nazw :slight_smile:

Drugi zabytek.

Intel Pentium III 800MHz oryginalnie był Celeron 500 , ale zmieniłem bo nic nie było można na nim robić.

Grafa zintegrowana 32MB Intela na płycię głównej Intel.

512 SDRAM oryginalnie 64 , również dokładałem.

Windows XP Professional SP3 32 bity

Komp tylko do internetu,komunikatorów i czasem ktoś na nim film obejrzy. :wink:

A oto konfiguracja mojego serwera (tak serwera, który działa aktualnie):

Procesor: Pentium 266 Mhz

Pamięć 150 MB

Dyski:

HDD I - 10 GB (system)

HDD II - 30 GB (DANE)

HDD III - 3 GB (PROXY)

Nie wiem jak się nazwa karta graficzna, ale wiem, że ma 2 MB pamięci

Dwie karty sieciowe 100 Mbit/s FULL Duplex

CD-ROM 52x

Zasilacz 200 W

Uruchomione oprogramowanie: SSH, Samba, Squid, DCHP, Firewall, Udostępnianie neta.

amorek, jak Ci na tym Radku chodzą filmy w HD :)?

Nie wiem , nie odtwarzałem jeszcze filmów w tym systemie.

Szkoda, a mógłbyś to sprawdzić? Odpalając pierwszy lepszy filmik na YT w HD :wink: Mam taką samą grafę, jednak na tamtym drugim komputerze (na którym ona jest) nie mam żadnego systemu :slight_smile:

Tnie się jak ■■■■■■■. A Ty masz 128MB czy 256MB i też od Gigabyte?Może jakbym ją podkręcił to by było lepiej , ale na razie nie mam czasu na kręcenie i testowanie.

Pojęcia nie mam, ale chyba też Gigabyte, 128mb :wink:

Niedługo się nim będę zajmował, jednak na razie ‘nie ma czasu’ ;]

Ponoć te 128MB lepiej się kręci od tej mojej 256MB , ale jak ja ją kiedyś kręciłem to ładnie poszła,ale sterowniki uległy uszkodzeniu i cały czas mi artefaktami sypała nawet na standardowym taktowaniu i reinstalacja sterów nic nie pomagała i dopiero reinstal systemu pomógł i od tamtej pory jej nie kręcę.

Mojego Radeona 9250 kręciłem, ale dużo nie pomogło, prawie nic się nie zmieniło ;/

Spróbuję jeszcze raz :wink:

nie pojdzie wam na tych grafach wiecej jak 720p (w zaleznosci od rozdzielczosci ekranu) w 1200x1024 - mam podobny sprzet, z lepsza grafika (odblokowany gf6800gs@128MB 16/6) i przy Bartonie 2600+ tna sie przy 1080p - wiekszych nie da sie ogladac… no, moze jeszcze 2k ale tu trzeba dodatkowo uruchomic wyobraznie :smiley:

procek jest najslabszym ogniwem w tym momencie

z zabytkow, to mam jakiegos IBM Thinkpad z pI 500Mhz, 256MB ram :roll:

Znalazłem Power Strip’a od ostatniego kręcenia. Znalazłem profil - podkrecone tak, jak najbardziej się da (stablinie wszystko chodziło) - wynik?

BusDriver chodzi lepiej, jednak jeszcze lekko się ścina. Detale na minimalnych. Przed? Okropność, grać się nie dało.

Rozdzielczość 1920x1080

To Ty masz 9250 czy 9550 ?

W jednym PC 9250, w drugim 9550 i myślę nad podmianą :wink: Ten z 9550 (512 mb RAM, jakiś Intelowski proc) rzadko używany :]

Jednak po kręceniu grafa trochę się poci :

http://i38.tinypic.com/ih46kg.jpg

No chyba, że to wieś tjuning :wink:

komp mojej siostry ->

sepron 2GHz

1x 2GB ram ddr2

dysk ata 120gb

zasilacz no name 300w

geforce 8400gs

Najsłabszy jaki mam w domu.

:smiley:

Jakie ma teraz ta karta chłodzenie?

Chłodzenie pasywne ;]