Kacpra 2010,on wykrył mi luki w aplikacjach

(Losiowatamenda) #1

Mam zainstalowanego nowego Kacpra 2010,on wykrył mi luki w aplikacjach:

Microsoft Office XP component

MSXML 4.0 SP2

D:\Programy\Announce\msxlm4.dll

MSXML 4.0 SP2

D:\Programy\Importer\DCF\msxlm4.dll

MSXML 4.0 SP2

D:\Programy\VolumeWatcher\msxlm4.dll

JawaPlatform SE binary

C:\Program Files (x86)\Java\jre1.6.0_16\bin\java.exe

Nie rozumiem o co w tym chodzi.Czy moze mi to ktoś wytłumaczyc i czy ma to jakis wpływ na system

Mój system operacyjny to:

Windows Vista Home Edition x64

(Semtex) #2

Kaspersky ma funkcję do sprawdzania luk w aplikacjach i programach,to co znalazł jest według niego potencjalnie niebezpieczne dla Twojego sprzętu,możesz zaktualizować te programy o ile są dostępne nowsze wersje,jednak na Twoim miejscu nie przejmowałbym się tym,Kacper zawsze się doszukuje dziury w całym.Jak dla mnie zawsze to było elementem "upierdliwości" Kacpra,możesz nawet to wyłączyć.Nie powinno to spędzać snu z Twoich powiek.Jeżeli są dostępne aktualizacje to skorzystaj z nich jeżeli nie to nie przejmuj się tym.

(Losiowatamenda) #3

Niby znajduje rozwiązanie,ale nie do konca wiem co z tego wybrać bo jest kilka takich linków odpowiadającym aktualizacje.

np do mojej drugiej pozycju odsyla mnie na ta strone

http://www.viruslist.com/en/advisories/23655

(Gutek) #4

Używając przycisku zmien.gif

Pozdrawiam Gutek

(Semtex) #5

No i na dole listy widzisz "odsyłacze" do stron MS,z których możesz pobrać nowszą wersję,szukasz linku zgodnego ze swoim systemem i pobierasz,tylko jest jeden mankament,jeżeli masz włączone aktualizacje automatyczne to raczej posiadasz wszystkie najnowsze aktualizacje,mam na myśli soft od MS,możesz spróbować pobrać i zainstalować to co proponują,jednak pewnie po aktualizacji Kacper znowu dokopie się luki,jak nie w tym samym to pewnie w innym programie.

(Krasnal666) #6

Powiem więcej: u mnie wykrył lukę sam w sobie...

http://www.viruslist.com/en/advisories/37398

W sumie zaktualizowałem Adobe Readera i Open Office (+java) i jest ok. W zasadzie to tylko przypominajka, żeby mieć aktualizowane oprogramowanie.

(Sebos99) #7

Bo nie masz najnowszej wersji Kasperskyego oznaczonej numerem 9.0.0.736

Co do tych luk, podzielam zdanie semtexa. Jest to pewna informacja, ale nie powinno się tymi lukami przejmować. Włączone aktualizacje automatyczne windows + instalowanie co jakiś czas najnowszych wersji programów lub poprawek do nich całkowicie wystarczą.