Kacpra 2010,on wykrył mi luki w aplikacjach

Mam zainstalowanego nowego Kacpra 2010,on wykrył mi luki w aplikacjach:

Microsoft Office XP component

MSXML 4.0 SP2

D:\Programy\Announce\msxlm4.dll

MSXML 4.0 SP2

D:\Programy\Importer\DCF\msxlm4.dll

MSXML 4.0 SP2

D:\Programy\VolumeWatcher\msxlm4.dll

JawaPlatform SE binary

C:\Program Files (x86)\Java\jre1.6.0_16\bin\java.exe

Nie rozumiem o co w tym chodzi.Czy moze mi to ktoś wytłumaczyc i czy ma to jakis wpływ na system

Mój system operacyjny to:

Windows Vista Home Edition x64

Kaspersky ma funkcję do sprawdzania luk w aplikacjach i programach,to co znalazł jest według niego potencjalnie niebezpieczne dla Twojego sprzętu,możesz zaktualizować te programy o ile są dostępne nowsze wersje,jednak na Twoim miejscu nie przejmowałbym się tym,Kacper zawsze się doszukuje dziury w całym.Jak dla mnie zawsze to było elementem “upierdliwości” Kacpra,możesz nawet to wyłączyć.Nie powinno to spędzać snu z Twoich powiek.Jeżeli są dostępne aktualizacje to skorzystaj z nich jeżeli nie to nie przejmuj się tym.

Niby znajduje rozwiązanie,ale nie do konca wiem co z tego wybrać bo jest kilka takich linków odpowiadającym aktualizacje.

np do mojej drugiej pozycju odsyla mnie na ta strone

http://www.viruslist.com/en/advisories/23655

Używając przycisku zmien.gif

Pozdrawiam Gutek

No i na dole listy widzisz “odsyłacze” do stron MS,z których możesz pobrać nowszą wersję,szukasz linku zgodnego ze swoim systemem i pobierasz,tylko jest jeden mankament,jeżeli masz włączone aktualizacje automatyczne to raczej posiadasz wszystkie najnowsze aktualizacje,mam na myśli soft od MS,możesz spróbować pobrać i zainstalować to co proponują,jednak pewnie po aktualizacji Kacper znowu dokopie się luki,jak nie w tym samym to pewnie w innym programie.

Powiem więcej: u mnie wykrył lukę sam w sobie…

http://www.viruslist.com/en/advisories/37398

W sumie zaktualizowałem Adobe Readera i Open Office (+java) i jest ok. W zasadzie to tylko przypominajka, żeby mieć aktualizowane oprogramowanie.

Bo nie masz najnowszej wersji Kasperskyego oznaczonej numerem 9.0.0.736

Co do tych luk, podzielam zdanie semtexa. Jest to pewna informacja, ale nie powinno się tymi lukami przejmować. Włączone aktualizacje automatyczne windows + instalowanie co jakiś czas najnowszych wersji programów lub poprawek do nich całkowicie wystarczą.