Kaczyński vs Kwaśniewski [Debata]

Który z powyższych polityków w/g was lepiej zaprezentował się podczas debaty?

Moim zdaniem Kaczyński. Miał konkretną odpowiedź na każde pytanie a Kwaśniewski często się gubił i nie miał konkretnego wytłumaczenia. Kwasi moim zdaniem pokazał swoje prostactwo i szczeniackie zachowanie dogadując Kaczyńskiemu mimo jego prawa głosu. Takie zachowanie nie powinno mieć miejsca u osoby która rządziła tym krajem przez 10 lat… Jestem za Kaczyńskim

wedlug mnie w debacie lepszy był Kaczyński :slight_smile: i zgadzam sie w 100% z Fracha

Nie chcę aby PiS przegrał, chociaż ich nie lubię. Nawet jak ich rządy zejdą, nowy rząd nie będzie w stanie posprzątać bałaganu który obecnie jest, co ostatecznie skończy się na słowach ze strony PiSu: ‘a nie mówiliśmy?’. Tak i tak źle.

Obecnie Polska jest w stanie niewiele zaoferować pracownikom, i to już nawet nie chodzi o pieniądze, tylko o ogół prawa o tym traktującym.

Wolność słowa? Nie tutaj. Pamiętacie tego pijaczynę co klnął na kaczora, za co został postawiony przed sąd?

Fracha ma rację.Kaczyński jest lepszym politykiem.Kwaśniewski występował już po pijaku a to przynosi ujmę dla naszego narodu np.w Charkowie.

Jak dla mnie Kwaśniewski, Kaczyński tylko orkarrzał, mówił o rzeczach wyssanych z palcach z których smieje się cala polska i świat, oskąrzałludzi którzy naprawdę zrobili coś dla polski… potrzebny jest kaftan…

Podziękować tylko wam za obecne rządy :evil: Wg mnie lepiej zaprezentował się Kwaśniewski ponieważ:

  1. Udzielał konkretnych wypowiedzi a nie “owijał w bawełnę” i “lał wodę” żeby tylko dużo powiedzieć.

2)Wyrabiał się w czasie(w miarę) z odpowiedziami a Kaczyński nie

3)Kwaśniewski widział zalety i wady III RP, Kaczyński tylko WADY, żeby podbudować tym samym to, że niby teraz jest lepiej (akurat nie wszystkim)

Właśnie konkrety to padały z ust Kwaśniewskiego, nie wiem, może nie tą debatę oglądałeś.

Znowu chyba nie oglądałeś bo to Kwaśniewski użyczał swojego czasu po konkretnych odpowiedziach i darował go w prezencie premierowi. Ten jednak go marnował wg przysłowia:“KROWA KTÓRA DUŻO RYCZY MAŁO MLEKA DAJE!” Wg mnie jest to podsumowanie całej wypowiedzi Kaczyńskiego-dużo i nie na temat (no tylko kilka spraw omówił, i to zawsze w taki sposób, żeby podkreślić, że obecne rządy są najlepsze).

Skoro tyle rządziła to widocznie zasługiwała i miała poparcie u ludzi (nie mówię że moje bo ja nie głosowałem ani na Kwaśniewskiego ani na Kaczyńskiego). Mam nadzieję że Kaczyński nawet całej kadencji nie będzie rządził (dlaczego tyle osób wyjechało na wyspy? Z powodu nieudolnych rządów a oni jeszcze to wykorzystują i mówią że bezrobocie spadło, jak ludzie wyjechali to spadło).

Według mnie też w debacie lepszy był Kaczyński… w bezsensownej “gadaninie”. SWOJE zdanie trzeba mieć. Częściowo Kaczyński miał rację ale to była kropla w głębi morza, soczystej w fakty wypowiedzi Kwaśniewskiego.

I zamykając moją wypowiedź powtórzę, że wg mnie lepiej zaprezentował się A.Kwaśniewski.

Do

:

Nie chodziło o to kto jest lepszym politykiem tylko kto się lepiej zaprezentował. Pewnie że były prezydent nie powinien występować po kilku głębszych i za to należy jemu się nagana. Jednak mimo tego dziś się opanował, TRZEŹWO i z rozsądkiem uczestniczył w debacie.

choć poboał mi się kwaśniewski jako prezydent to musze powedzuieć że w debacie lepiej wypadł kaczyński, chciałbym mimo wszystko żeby wybory wygrała chorągiewka na iwetrze czyli ryżawy tusk, i co ojn zrobi jak będzie tylko sprzeciwy słyszał i tylko pod górke będzie mu robi opozycja. te wybory to wydana kasa za sprawa po i nic nie zminia bo wydaje mi się że wygrana po albo pis-u bezie minimalna i znów będzie to ssamo

kgb.musztarda

Po co tyle pisania?Ten Kwaśniewski rządził 10 lat i sie obżerał za podatników pieniądze.A skąd dorobił sie takiego majątku,skoro zarabiał " tylko " ok 10 tyś.?Szczeniackie zachowanie,pociąg do promili i wypucowany jak lakierki nadaje się tylko do chlewu.

Jako sukces rządu PiS podaje obwodnicę w Augustowie. Nie wiedziałem, że ją wybudowali… :lol:

A jak można ufać komuś kto mówi co innego i robi co innego?

http://zasady-zobowiazuja.pl/

Oczywiście nie mówię że Kwaśniewski jest święty. Moim zdaniem w tych wyborach nie ma odpowiedniego dla mnie kandydata. Pójdę zagłosować nie na kogoś, ale przeciwko komuś.

Tak użyczał bo już nie miał nic konkretnego do powiedzenia, a bez sensu żeby ciągle powtarzał jak to mu wstyd za to co zrobił i że przeprasza…

A cóż takiego konkretnego zaoferował w swojej debacie? Oglądałeś ją do końca? W ostatniej wypowiedzi pomruczał pod nosem “oczywiście oczywiste” wtrącając się Kaczyńskiemu w czas. To Twoim zdaniem godne zachowanie? Były wytyczone reguły tej debaty i niestety Kwaśniewski najmniej ich się trzymał co zresztą zaowocowało kilkoma uwagami redaktorki. Nie mówię że Kaczyński trzymał się tych zasad, ale na pewno mniej uwag zebrał niż Komuszyna.

A cóż to za rządy jak się ma rząd mniejszościowy? Skoro Tusk się obraził jak dzieciak i przeszedł do opozycji, mimo że mieli praktycznie identyczny plan wyborczy to co PiS mógł zrobić? Nie mieli przebicia w rządzie a belki pod nogi rzucała im prasa i media obrzucając ich papką dziennikarską…

Sukcesy PiS:

1)Najważniejszy to ukrócenie korupcji i co do tego to nie mam wątpliwości

Więcej nie przypomnę sobie albo ich w ogóle nie było:/ Kto ze zwolenników PiS-u podrzuci kilka?

A jaki sukces byś Ty osiągnął, jak byś miał mniejszość w rządzie, wszyscy byli by przeciwko Tobie i jeszcze prasa i media ukazywały różne bzdury?

Moim zdaniem Kwaśniewski to złodziej. Za czasów rządzenia rozprzedał pół państwa. Przez nich żyjemy w kraju, który już nie można nazwać Polską. Kwaśniewski ponad polowe fabryk rozprzedał obco krajowcom. Nasi dziadkowie by się w grobie poprzewracali jak, by się dowiedzieli, że Polacy sprzedają ziemie i fabryki Niemcom. PIS chociaż próbuje coś z tym zrobić. Jak by PO doszło do władzy zniszczyło by te państwo. Korupcja łapówki i tak dalej. Taka jest ocena 16 latka. Jak ktoś nie ma pojęcia o historii i polityce nie powinien iść na wybory. Ludzie głosują dlatego, że np. Zobaczyli ładną broszuje, plakat, sąsiad namówił, lub spodobała się zakłamana reklama w telewizji. Dla mnie to jest żałosne. Ludzie miejcie własne zdanie. Ludzie jaką wszędzie PIS, bo korupcja dotarała nawet do telewizji np. Szymon Majewski, oszukane statystki popularności itp.

Ludzie nie dajcie się zwieść.

dokladnie, niecg wygra PO i ma taką sytuacje jak miał pis to zobaczymy co oni zdziałają

kwaśniewski ajko dyplomata z takim stażem powinien wiedzieć ze nie anlezy cały czas przeszkadzać komuś i wtrącac się w pół zdania, zasady były ustalone a on wiecznie je łamał

Kaczyński? Wydawało mi się że to Kwaśniewski posprzedawał większość fabryk w Polsce…

Jakie bzdury? To wszystko autentyki.

Areh ma rację. Wszyscy są siebie warci. Ile przyjdzie czekać na normalnych?

Dodajcie neutralny punkt do ankiety.

Sorka za tak duży błąd. Już poprawiłem

można donieść =że statystyki to były fałszowane ale przez po bo niby taka przewagę mieli w wyborach parlamentarncyh i prezydenckich a przegrali to i to. gdzie panowie płążyński i rokita któzy zakładali po razem z tuskiem. już maja dosć tego karierowicza o chorych ambicjach bez żadnych konkretnych planów a tylko krytykującego i negującego wszystko. jka można być tak zakłamanym, być po historii a nie wiedzieć że dziadek w wermahcie był