Kad?


(boczi) #1

Witam. Mam najnowszą wersję eMule, tj. 0.42b Nie mogę połączyć się z kadem. Mam informację: ed2K:Podłączony | Kad: Nie podłączony. Co to jest kad? Jak sięz nim połączyć??


(Axaron) #2

KAD jest to nowa sieć p2p która występuje w eMule. Pozwala ona się połaczyć z uzytkownikami innych programów p2p z sieci eDonkey. Aby się z nią połacyzć jest potrzebny specialny plik. Niestety nie wiem skąd można go zabrać.


(Marex100) #3

Kad/Kademlia to nowa bezserwerowa sieć dodana do eMule, ale na razie TYLKO w fazie testowej. Starsze wersje testowe były już na stronie eMule od dawna, ale niektórzy ich nie chcieli ściągać lub nie zauważali.

Aby włączyć Kad w eMule: wejdź Ustawienia --> Parametry łącza i zaznacz opcję Kad.

Kademlia wyszukuje źródła do pliku niezależnie od serwerów, bo używa kontaktów, na razie w wersji testowej, więc może nie wszystko do końca działać, ale działa. Możesz się łączyć tylko do serwerów albo tylko do Kad, tak czy siak wyszukiwane są źródła, działa upload i download.

Tyle.


(Cancel) #4

Odswieze troche temat. Plik nazywa sie nodes.dat a sciagniesz go z tych stron: http://download.overnet2000.de/nodes.dat lub http://free.pages.at/arsen/Slave/nodes.dat . Po sciagnieciu skopiuj go do katalogu config. Et voila mozesz sie podlaczyc.


(Marex100) #5

wcale nie trzeba mieć nodes.dat, wystarczy być podłączony do serwera i wybrać Bootstrap od znanych klientów a kontakty wraz z plikiem nodes.dat same się pojawią