Kadu/gg2 + ubuntu 6.10


(Bobeeq) #1

Witam. Właśnie dzisiaj zainstalowałem ubuntu 6.10. No i mam z nim sporo problemów (pierwszy raz używam linuxa). Szukałem w googlach, przeglądałem fora, żeby zainstalować kadu/gnu gadu (wyczytałem, że standardowo kadu działa tylko pod kde, a ubuntu jest na gnomie...) ale z jakiego poradnika bym nie próbował coś jest nie tak. A to "su: Authentication failure", a to "sudo: ./repozytoria: command not found", a to jeszcze coś innego... W każdym razie zainstalować mi się nie udaje. :? Jak to zrobić na Ubuntu i z kąd wziąć dobrą wersję?


(Jarek 37) #2

Na tej stronce jest wszystko opisane.Otwierasz terminal i wpisujesz po kolei komendy metodą kopiuj-wklej.Pamiętaj,żeby pobrać do Edgy Eft.nie zrażaj się,Ubuntu nie jest takie trudne.W/g mnie jest to najlepsze distro dla początkujących.

http://www.gnugadu.org/index.php?wiki=Ubuntu ,a stąd pobierasz gnu gadu 2,jako paczkę i instalujesz ją tak jak w Windowsie(klik klik).Powinien uruchomić się instalator pakietów Debiana.Sam wszystko sprawdzałem i chodzi bez problemu.5 minut i obydwa komunikatory są w systemie.Jak coś to pisz.


(Bobeeq) #3

Linux to trudna sprawa...

Tak poszła instalacja kadu... Ale gdzie ja go teraz mogę znaleść?


(adam9870) #4

Zajrzyj tutaj: klik, klik.