Kafejka


(P Baczynski) #1

http://www.antamedia.com/ hello zastanawiam sie czy programmik ktory znajduje sie na tej stronce wyzej wymienionej stronce www moze byc zainstalowany w firmie-

na stronce http://www.antamedia.com/caffe/download.htm jest napuisane ze to jest tylko trial czyli wynikaloby z tego ze albo trzebaby bylo to cracowac albo kupic licencje- myle sie czy mam racje? znam firme gdziej est to zainstalowane ale pisze w info gdzies tam unregistert version i widzialem tez u nich craca ale nie wiem czy go uzyli (domyslam sie ze tek). Wiem ze licencji na to nie wykupili i zastanawiam sie czy jak by wpadla kontrola to zaplacili by kare czy nie?


(Kuz5) #2

Zapewne tak ponieważ nie mają licencji a cracki są nielegalne


(Magik) #3

Po wykupieniu licencji oczywiście może być używany w firmie.

Bez licencji absolutnie nie, a używanie cracka (albo choćby jego posiadanie) może grozić poważnymi konsekwencjami w postaci wysokiej grzywny i konfiskaty komputerów albo samych dysków.


(P Baczynski) #4

tez mi sie tak wydawalo bo: trial = wersja testowa. Po okresie próbnym można wykupić licencję, albo usunąć program. crackowanie = piractwo, a piractwo jest nielegalne, narusza prawa autorskie.


(P Baczynski) #5

podobno takie kontrole są zapowiadane (ale to chyba zależy od regionu)


(inż. Piniol) #6

wtedy takie kontrole nie miały by sensu :roll: no ale kto wie, u nas wszystko możliwe :lol:


(P Baczynski) #7

a teraz powiedzcie mi co zrobic aby sprawdzic , że konkterna wersja programu zainstalowana na komputerze to pirat - caly czas chodzi o program, który znajduje sie na stronie http://www.antamedia.com/caffe/download.htm

tu można sobie ściągnąć programik ale tylko wersję trial

wiec aby działał dłużej na konkretnym kompie po okresie próbnym trzebaby było kupic licencję, uzyc craca albo program skasować prawda? W tym programiku co ja widziałem na 100 % pisało "unregistert version". Ale nie wyskakuja np. rzadne komunikaty, ze okres próbny sie już skończył. Widzialem programiki w ktorych wyskakuja czasami komunikaty po okresie probnym i wtedy wystarczy ominac ten komunikat i mozna z nich korzystac dalej to bylo chyba np. w WinZip.


(inż. Piniol) #8

tak trzeba kupić jeżeli chce się go legalnie używać -> http://www.antamedia.com/order/index.htm

i to że nie wyskakuje żadne okienko o niczym nie świadczy, bo takie coś nie musi być zaimplementowane w programie... A to że w niektórych programach to jest a mimo to można je dalej używać nie znaczy że ich dalsze użytkowanie jest legalne :wink:


(Damian) #9

Zgadza się, ale pamiętaj, że


(P Baczynski) #10

Sadzilem ze tylko stosowanie cracków, których głównym źródłem jest internet, nie jest legalne. Ang. łamać; ale nie wiedziałem, że samo ich posiadanie jest niedozwolone - dobrze wiedziec. Ale w koncu moze jest dlatego poniewaz służy on do omijania zabezpieczeń w innych programach. Umożliwia korzystanie z nielegalnej kopii komercyjnego programu przez unieszkodliwienie procedur zabezpieczeń.

Powiedzcie mi co zrobic aby sprawdzic , że konkterna wersja programu zainstalowana na komputerze to pirat - caly czas chodzi o program, który znajduje sie na stronie http://www.antamedia.com/caffe/download.htm

W tym programiku co ja widziałem na 100 % pisało "unregistert version" no i katalog w którym były cracki do owego programu czy to wystarczy aby stwierdzic ze to pirat czy cos jeszcze sprawdzić ?

czy samo to , że są cracki do tego programu i informacja w ktorejs z zakladek, ze to unregisterd version wystarczy aby stwierdzić, że to kopia nielegalna? czy potrzebuje jeszcze wiecej informacji aby być na 100 % pewnym?

Od czego masz Zmień ??

fiesta


(D Ark) #11

Możesz uzywać długo tak długo jak ci sie podoba ale zeby kontrolowac więcej niż 5 kompów musisz wykupić licencję.


(P Baczynski) #12

no tak ale jednak to "demo"