Kalagowanie mp3. Specyficznie

Witam, mam jak pewnie każdy sporą ilość mp3 na dysku i chciałem je jakoś posegregować.

Wszystkie mp3 mam w jednym folderze. Chciałbym za pomocą jakiegoś programu przypisać jakieś słowa kluczowe do danego kawałka.

I tak mam np. takie piosenki:

Chodź pomaluj mój świat. (przypisuje jej: rock, polski rock, spokojne)

T.love - Bóg (przypisuje jej: rock, polski rock)

Pink Floyd - Wish You Were Here (przypisuje jej: rock, zagraniczny rock)

oczywiście tych określeń było by znaczni więcej, a piosenek kilkaset.

Chodzi mi o to, że gdy mam ochote posłuchać (albo nagrać na płytę, gdy jadę na wakacje) polskiego rocka, to program automatycznie mi wyselekcjonuje te z takim tagiem. Chciałbym tanecznej, spokojnej itp to samo.

Czy ktokolwiek słyszał o podobnym programie, bo już nie jeden programik zasmiecał mój dysk twardy, ale nigdy nie mogłem znaleźć tego o czym mówie…

Winamp

:shock:

w jaki sposób?

mp3tag

Żadnym programem o którym piszecie nie da się tego zrobić.

Przeczytajcie dokładnie opis.

Nie chodzi o tagi w ID3tag, a osobne tak bym za ich pomocą mógł sortować mp3…

Czytajcie ze zrozumieniem…

iTunes posiada dużo opcji sortowania, opisywania itd. Mógłbyś się pobawić z Inteligentymi Listami/System Genius i spróbować czy działa to tak jak chcesz.

nie potrzeba żadnego programu,

1 wchodzisz w folder z muzyką i zaznaczasz wszystkie piosenki “polski rock”

2 we właściwościach wpisujesz komentarz “polski rock” i klikasz zastosuj

3 w belce folderu e2ej6.jpg

4 w folderze klikasz sortuje wg " komentarz" np. rock

5 gotowe

Miałbyś rację, tylko że twoja metoda działa, jeśli mamy tylko jeden komentarz na piosenkę. Gdybym chciał dany kawałek oznaczyć: “polski rock”, “muzyka do samochodu”, “muzyka na impreze”, to mógłbym posegregować tylko wg pierwszego taga…

A nie możesz stworzyć playlist osobnych np. playlista ze spokojną, playlistę ze tanecznymi itd. Ja tak robię. Playlisty możesz tworzyć w winampie, foobarze, wmp i innych odtwarzaczach, prawie każdym. Żeby ci się nie skasowały przy formatowaniu partycji systemowej można zapisać na dysku.