Kalendarz online oraz offline

(system) #1

Witam.Poszukuje kalendarza najlepiej na pulpit abym po uruchomieniu widział zdarzenia tam zapisane.Obecnie używam google calendar oraz rainlendar powiązany z nim.Problem w tym ze często mam awarie internetu i wtedy rainlendar nie pobiera danych i nie widzę co za zdarzenia mam zapisane.Czy jest jakiś program który by obsługiwał np. google calendar pobierał dane z niego lub innego serwisu i zapisywał te dane w razie braku internetu w programie.

Pozdrawiam

(kamil_w) #2
  1. Darmowe rozwiązania:

2. Thunderbird + Lighting + Google Calendar Provider

3. Sunbird + Google Calendar Provider

W obu przypadkach kalendarz programu integruje się z kalendarzem google. Jeśli zaznaczysz opcję włączenia pamięci podręcznej, to do zdarzeń będziesz mieć dostęp offline. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to, że będąc offline nie można dodawać wydarzeń do kalendarzy zdalnych (czyli tych synchronizowanych z google)

1. Rozwiązanie płatne:

2. EssentialPIM Pro - ma on moduł synchronizacji z kalendarzem Google'a. Zauważyłem u siebie, że zsynchronizował mi on tylko kalendarz domyślny będący na Google, a resztę jakoś nie wiedzieć czemu olał. Sam dopiero co zacząłem poznawać ten program, więc może dojdę do tego, o co chodzi.

3. Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest chyba posiadanie dobrego telefonu, lub ściślej mówiąc telefonu z dobrym kalendarzem. Sam mam obecnie Nokię 5530 i wyświetlanie zdarzeń kalendarza to dla zorganizowanego człowieka chyba najlepsza funkcja Symbiana. Kalendarz w telefonie jest zawsze z tobą, bo dziś chyba każdy ma telefon zawsze przy sobie.

(system) #3

Dziękuje bardzo sprawdzę wszystkie opcje :slight_smile: