Kalendarz oparty o chmurę

Witam Panie i Panowie.

Szukam programu kalendarza opartego o chmurę który będzie potrafił robić pewne określone rzeczy. Dotychczas korzystałem z Lightninga doinstalowanego do Thunderbirda, a pliki ical trzymane były na serwerze FTP. Teoretycznie rozwiązanie dobre ale rosnące rozmiary plików powodują co raz dłuższą synchronizację i jeżeli na jednym konkretnym kalendarzu pracują dwie osoby jednocześnie to dochodziło do sytuacji gdzie np. skasowała mi całe kalendarze, a praca grupowa jest jedną z ważniejszych dla mnie funkcji.

Teraz co musi umieć sam kalendarz:

Opiszę to na takiej zasadzie jak działa w tej chwili Lightning - sam kalendarz jest wykorzystywany w firmie produkcyjnej do organizacji pracy i terminów zamówień.

Są 4 Kalendarze:

  1. Do zrobienia (Niebieski)

  2. Moskitiery (Błękitny)

  3. Zrobione (Jasny zielony)

  4. Wyjechało (Intensywnie zielony)

W dodatku do każdego kalendarza można dołożyć tzw. Etykietę (z boku prostokąta z tytulem terminu pojawia się mała kolorystyczna wstążka)

  1. Brak materiału (czetny)

  2. Zamówiony Materiał (czerwony)

  3. Optymalizacja (Zółty)

  4. Produkcja (Zielony).

 

Sam kalendarz oczywiście musi pokazywać widok całego miesiąca, w dodatku na “prostokątach” pokazujących dane zadania muszę móc ustawić tytuł żeby byl widoczny z widoku miesiąca (np NAZWA_KONTRAHENTA_2MOSKIT)

 

Zakładam że całość powinna działać w chmurze żeby oferować lepszą synchronizację niż ta oparta o FTP. Dopuszczam zarówno rozwiązania płatne jak i darmowe i proszę o podpowiedź. Szukałem sam ale nie znalazłem niż bo wydawałoby mi się dobrym rozwiązaniem. Z góry dziękuję!

Kalendarz Google można podpiąć pod Lightninga i go edytować przez wiele osób jednocześnie.