Kalibracja Bateri w Notebooku - Poszukuje Programu

(asziatko) #1

Cześć,

Od pewnego czasu mam problem z baterią w notebooku. Myśle że kalibracja baterii by tu pomogła.

Poszukuje programu do kalibracji baterii w notebooku Compaq Presario 1655.

Przyznam że nie oriętuje się w takich programach do kalibracji baterii, licze na Waszą pomoc - jak ktoś z Was zna programy do kalibracji baterii proszę o informacje na Forum.

(Yacor) #2

Zobacz w BIOS, powinna być opcja kalibracji baterii.

(sdar) #3

Być może pomocna będzie instrukcja kalibracji tego notebooka umieszczona na stronie producenta ?

Opis jest co prawda po angielsku ale jego zrozumienie nie powinno chyba być zbyt kłopotliwe :wink:

(asziatko) #4

Yacor , pod jakim hasłem/zdaniem ( anglojęzycznym ) szukać kalibracji baterii w BIOS'ie?.

sdar , coś nie coś domyśłam się co pisze. Przyznam że nie jestem z angielskim zbytnio obeznany ( tylko niemiecki ) a nie chciał bym popełnić błędu. Czy poniższa instrukcja odnośi się również do notebooka Compaq?. sdar czy mógł byś mi przetłumaczyć poniższy fragmen tekstu?.

Z góry wielkie dzięki :smiley: .

(sdar) #5

Link, który Ci podałem dotyczy dokładnie modelu Compaq Presario 1655.

Jeśli chodzi o tłumaczenie to mniej więcej wygląda to tak:

Jeśli chodzi o opcję kalibracji w biosie to czasami rzeczywiście występuje taka opcja najczęściej w sekcji Power Management Setup, jako Battery Calibration

(asziatko) #6

sdar , wielkie dzięki za przetłumaczenie i pomoc. Drukne to sobie i zrobie tak jak pisze. Zobacze czy coś to pomogło dla baterii. O wyniku napisze na Forum.

sdar , zrobiłem tak według tych punktów poniżej

Wprowadziłem komputer w Tryb Awaryjny ale nigdzie nie miałem opcji Safe Mode - gdzie ona jest :? . Było tylko takie menu DOS'owe jak to w Systemie 98 jest - wybrałem Tryb Awaryjny, notebook uruchomił się w tym trybie, odłączyłem zasilanie sieciowe - zasilacz i tak zostawiłem "czuwającego" notebooka.

Tak miałem to zrobić?. Notebook ma chodzić i rozładować się w Trybie Awaryjnym?. Oczywiście nic nie robie teraz na tym notebooku.

W BIOS'ie w ogóle nie mam takiej opcji do kalibracji baterii.