Kalibracja i ustawienia monitora LCD BENQ FP75G

Pisałem już trochę o tym monitorze w poprzednim temacie -> sterowniki-monitora-lcd-benq-fp75g-t397198.html

Problem mam taki że np w tym obszarze pisania tutaj mam strasznie jasne kolory, w instalacji czegokolwiek w windowsie górny pasek zlewa mi się z całym okienkiem. Wszystkie jasne kolory mi się zlewają w jedno. Natomiast na ciemnych nie widać trochę jaśniejszych odcieni. Rozjaśniając by ciemne było widać jeszcze bardziej katuje te jasne kolory i ten sam problem w drugą stronę, przy zmniejszaniu jasności. Miał ktoś może do czynienia z takim monitorem, lub innym BENQ, podobnym? Szukałem jakichś wskazówek ale nic nie potrafiłem pomocnego mi odnaleźć… Liczę na jakieś sugestie od Was.

Pozdrawiam.

Jak masz gwarancje to oddaj ,jeśli to jest tak widocze wezmą bez gadania,pewnie matryca siada,mój świętej pamięci LG 20’ miał dość podobnie bo mi kolory się zlewały,tyle że ja miałem jeszcze bąble na matrycy,w dobrym serwisie powiedzieli że matryca kaput i tylko wymiana matrycy lub monitor na śmietnik.

A może być to wina np słabej karty graficznej? Bo komputer podłączony do tego monitora ma GeForce4 MX 440…

Jaką masz ustawioną rozdzielczość i częstotliwość odświeżania?

Jaka wersja sterowników do karty graficznej?

Rozdzielczość 1280 x 1024 z odświeżaniem 75 hz.

Sterowniki to najnowsze dla tej karty pobrane dopiero co ze strony producenta, wg. everesta to wersja 6.14.10.9371.

Karta na pewno “za słaba” nie jest. Są dwie opcje: uszkodzona karta graficzna lub uszkodzony monitor. Obstawiam to drugie.

Spróbuj podmienić kartę lub monitor - to da 100% pewności.

No uprzednio na monitorze LG Flatron F700B było wszystko dobrze… Czyli monitor coś nie gra?

No skoro na innym monitorze wszystko gra, to czysto na logikę biorąc, coś z tym BENQ jest nie tak. Jeśli jest jeszcze na gwarancji to oddaj do naprawy. Nawet jeśli nie to i tak zanieś do serwisu. Może to jakiś drobiazg i naprawa nie będzie droga. Jak koszt naprawy przewyższy wartość tego monitora to wiadomo…

Hej,

Sprawdź w ustawieniach karty graficznej, czy nie masz zbyt wysoko podbitej wartości poświaty cyfrowej oraz korekcji gamma.

Pozdrawiam,

Dimatheus

A gdzie to się ustawia ? ;p

Hej,

Po odpaleniu panelu ustawień nVidii znajdź coś w stylu Wyreguluj ustawienia kolorów pulpitu - tak przynajmniej jest w nowej wersji panelu nVidii.

Pozdrawiam,

Dimatheus