Kalwisz "biblioteka" na pasku zadań

chciałbym aby po kliknięciu 25gs0t0.jpg

Odepnij tą ikonkę z paska zadań, wejdź do folderu do którego chcesz, żeby prowadziła ikonka, kliknij prawym na pasku zadań i wybierz przypnij do paska zadań.

nie da się :!: ja chcę przypiąc tam konto użytkownika :!:

Faktycznie, nie da się tak zrobić :? Wygląda na to, że jedynym sposobem jest złapanie folderu i przeniesienie go na pasek. Wtedy będzie można się do niego dostać klikając prawym przyciskiem na ikonkę.

Z wciśniętym klawiszem Shift kliknij ppm na skrót wybierz Właściwości i jako lokalizację wpisz

Ok i gotowe.

Gdybyś chciał mieć przypiętą ikonę z folderem użytkownika obok domyślnej ikony prowadzącej do bibliotek wykonaj kroki poniżej.

Kliknij ppm na pulpicie wybierz Nowy => Skrót

jako lokalizację wpisz:

dalej podaj dowolną nazwę np. swojego konta

Gdybyś chciał zmienić ikonę na taką jaka jest wyświetlana w Menu Start, kliknij na niego ppm wybierz Właściwości dalej zmień ikonę, w polu z lokalizacją wpisz:

zatwierdź Enterem i wybierz odpowiednią ikonę

Przenieś utworzony skrót na pasek i gotowe.

Pozdrawiam

dzieki :smiley: jeszcze tylko powiedz mi albo rzuć screena gdzie jest lokalizacja, gdzie mam to wpisać bo nie widze i powiedz mi skąd Ty to wiesz :?:

Co do pierwszego chyba wyjaśniłem to dokładnie ale napiszę jeszcze raz.

Z wciśniętym klawiszem Shift kliknij na skrót i wybierz Właściwości, w polu Lokalizacja (w angielskim systemie jest to pole target) wpisz:

Zatwierdź i gotowe

Poniżej dwa zdjęcia które powinny wszystko nieco rozjaśnić:

Krok 1

90012437.th.jpg

Krok 2

92140373.th.jpg

W miejscu podkreślonym wpisz to co podałem wyżej.

a bo na poczatku nie zrozumiałem Cię dobrze i klikałem na folderze użytkownika, ale już wszystko ok, dzięki wielki, właśnie o to mi chodziło :smiley: =D> =D> =D>

[tak na marginesie to strasznie mnie to wkurzało, w ogóle ten pomysł z utworzeniem “biblioteki” jak dla mnie to zbedne i nie trafione, ja i tak mam porządek na kompie, i nie potrzebuje biblioteki żeby odnaleźć swoje pliki, może komuś to jest pomocne ale nie mnie :smiley: a Ty korzystasz z tego?]

jeszcze jedno pytanko: jak stworzyć skrót w menu start do programu zainstalowanego na dysku który sam tego nie zrobił podczas instalacji, mam ręcznie utworzyć i przeciągnąć :?: :?: :?:

Nie wiem o jaki ci program chodzi ale spróbuj skrót do niego umieścić w lokalizacji:

w miejsce User_Name wstaw swoją nazwę użytkownika.

Co do bibliotek uważam je za rewelacyjne rozwiązanie, bardzo łatwo jest mi teraz połączyć wiele katalogów z dokumentami czy fotografimi w jedną całość. Tak więc dla mnie jest to rozwiązanie na plus.

Pozdrawiam