Kamera cyfrowa full hd, 2000zł , proszę o pomoc:)

Przede wszystkim witam , jestem tu nowy:)

I od razu proszę o pomoc: Zamierzam kupić kamerkę cyfrową full hd, do 2000-2200zł.

Będę nią nagrywał normalne spotkania z rodziną/przyjaciółmi, różne imprezy itp. Nie znam się na kamerach, ale byłoby miło żeby miała dysk twardy (z 60gb), wytrzymały akumulatorek, dobrą optykę :slight_smile:

Dodam, że rozglądałem się za kamerkami JVC, ponieważ z tego co widzę mają dobrą cenę i wydaje się, że nie odbiegają aż tak bardzo funkcjami od droższych kamer lepszych firm:)

Proszę o pomoc:) Pozdrawiam

Moim zdaniem najlepsze pod względem obiektywu jest SONY te obiektywy Carl Zeiss biją wszystkie na głowę. Widziałem jak nagrywa np. samsung jak powoli ustawia ostrość lub ma problem z jej ustawieniem. Sony też mają jedne z lepszych baterii i dlatego warto dołożyć do tej firmy. Takie jest moje zdanie…

kamerki Sony są strasznie drogie, chociaż pewnie najlepsze:)

A może ktoś obeznany w temacie zaproponuje jakąś alternatywę do Sony?:slight_smile:

JVC, Panasonic, Canon.

Spokojnie moze być JVC. Patrz aby przetwornik nie był mniejszy niż 2,1 mpx. CMOS w tej cenie raczej będzie trudno. SONY drogie ale kamery z tego co wiem mają bardzo dobre.

Co do Samsunga to zazwyczaj robi niezły sprzęt ale ostatnio zbyt na siłę chce zabłysnąć w każdym segmencie.