Kamera czy aparat

Wrzuciłem tutaj ten wątek ponieważ w innych ludzie mniej odwiedzają a jak już odwiedzają to w celu napisania ogłoszenia sprzedaży.

Mam obecnie aparat trochę leciwy Canon A75 :wink: - ale sprawuje się dobrze, pstrykam często na manualu. Jakoś mi wystarcza w zupełności jeśli chodzi o jakość (dokumentacja wycieczek bez większego póki co zaangażowania artystycznego). Jednak aparat ma taką wadę, że filmiki są do 30 sek. Chciałbym na wyjazdach pokręcić troszkę dłuższe i ewentualnie w lepszej jakości. Zastanawiam się nad kupnem kamery Toshiba P30 lub ewentualnie coś dorzucić i kupić kompakta z tej serii co mam obecnie np. POWERSHOT A1100 IS - i tutaj jest właśnie mój dylemat, którą drogę obrać?

Kiedyś miałem podobny dylemat,kamera czy dobry kompakt.Sam dokumentuje swoje wycieczki z racji tego że jeżdzę rowerkiem po różnych terenach i potrzebny mi był przyzwoity sprzęt.Mój wybór po dłuższych poszukiwaniach i czytaniach wielu recenzji,padł na Sony Cyber-shot DSC-H20

http://www.ceneo.pl/;0152231868-10.htm

Wiem że preferujesz Canony i chyba oczekujesz trochę tańszego sprzętu.ale jest to naprawdę świetne combo.Filmiki HD 720p zapis do wyczerpania miejsca na karcie + 10 razy zoom optyczny .Aparat robi naprawdę dobre fotki.Moim zdanie bardzo dobry sprzęt.Polecam :wink:

Też właśnie brałem po uwagę, że może być combo żeby mniej sprzętu nosić i wozić. Czekam również na inne propozycje.

Nasunęło mi się również inne pytanie. Kiedyś krążyły informacje, że aparatem nie powinno się kręcić filmików, bo szkoda matrycy czy coś w tym stylu. Czy ktoś wie ile w tym prawdy? Dodam, że w przyszłości mam zamiar kupić lustrzankę.

Kupiłem niedawno ten aparat. Robi dobre zdjęcia i nagrywa dobre filmy (choć nie w HD). Spokojnie mogę polecić.