Kamera internetowa labtec webcam pro na Mandriv-ie

Witam, tak jak w temacie, chcę tą kamerkę uruchomić na Mandriv-ie i móc korzystać z podobnego oprogramowania jakie daje Labtec na Windowsa, czyli możliwość uaktywniania zapisu obrazu po wykryciu ruchu i takie tam inne funkcje. Da się to zrobić ?

Nie wiem jak z tym aktywowaniem po wykryciu ruchu…

Ale żeby ją uruchomić podaj wynik polecenia

lsusb

Chyba żeśmy sie nie zrozumieli, chodzi mi o to żeby w ogóle zainstalować to na Mandrivie, na Windows jest dołączony progs na CD ale pod Linuxa nie ma i w tym cały szkopuł …

syntax_error , właśnie w tym rzecz że producenci mają gdzieś wszystko co nie jest Windowsem i możliwe że takiego oprogramowania nie znajdziesz.

A wynik polecenia lsusb się przyda żeby w ogóle coś stwierdzić dalej.

Właśnie wiem że producenci mają gdzieś Linuxy, czyli po tym poleceniu (lsusb) co się stanie ? heh, sorki za idiotyczne pytanie ale raz w życiu tylko i to przez dwie godz. bawiłem się (o ile można to tak nazwać) Linuxem i znam go tylko “ze słyszenia” a chciałbym żeby ta kamerka mi śmigała a nie mam zamiaru płacić za Windę tylko z powodu głupiej kamerki, piracić też nie będę Windy. Mandrivę mogę zainstalowac za Free i legalnie ( będzie to na starszym lapku)

syntax_error , a poczytaj dokumentację do tego polecenia, albo użyj Google aby dowiedzieć się co ono robi. Widzę, że jesteś leniwy… Lecz uprzedzam - Linux nie jest systemem dla leni.

spoko, poczytam.