Kamera wbudowana w notebook nie działa HP Pavillion dv6710ew

Witam.

Posiadam notebooka HP PAVILLION DV6710EW, i jest w nim wbudowana taka kamera. Laptopa oddałem do naprawy, gdyż siadła karta graficzna. Później było wszystko ok, kamerka też działała. A dzisiaj chcę nagrać filmik, i kamerka nie działa. W laptopie mam zainstalowane oprogramowanie CYBERLINK YOUCAM, na kamerze pisze HP WEBCAM, a w komunikacie w programie pisze: “Nie wykryto urządzenia wideo. Podłącz urządzenie wideo do komputera”.

Wcześniej zawsze działało, po naprawie też… Teraz już gwarancja minęła, do serwisu oddać nie mogę. Próbowałem wgrać sterowniki, i nic…

Możecie coś podesłać? Jakoś poradzić, czy coś?

Proszę, to pilne!

Hej,

Na początek sprawdź, czy w menadżerze urządzeń w gałęzi Urządzenia do obrazowania widoczna jest kamera. Czy w czasie instalacji sterowników pojawiają się jakieś komunikaty o błędach??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam. Przy instalacji oprogramowania/sterowników nic się nie pojawia, wszystko jest ok. Tylko kamera nie działa pisze że nie podłączono, a ona wbudowana przecież jest…

Hej,

No tak - kamera jest wbudowana. Ale to nie zmienia faktu, że musi być podłączona przy pomocy jakiegoś interfejsu - w 99% poprzez USB. Niestety, spotkałem się już z takimi przypadkami, że kabelki prowadzące od kamery do płyty głównej przetarły się na skutek otwierania i zamykania matrycy laptopa, przez co kamera była widoczna tylko w jednym, konkretnym położeniu ekranu. Dlatego poruszaj obudową ekranu i sprawdź, czy przy którymś z położeń z głośników nie wydobędzie się dźwięk sygnalizujący podłączenie urządzenia USB.

A jesteś pewien, że instalujesz sterowniki?? Może to tylko aplikacja do zarządzania obrazem z kamery. Jeśli tak, to program ten zainstaluje się bez względu na to, czy w systemie zostanie odnaleziona kamera.

A co z powyższym??

Pozdrawiam,

Dimatheus