Kamery IP w sklepie


(Wojciech Machnik) #1

Witam, wybaczcie, że w tym dziale, a mój problem związany jest pośrednio z wifi. Otóż wspólnie z żoną prowadzimy spory sklep z ubraniami (typu second hand), powierzchnia 150m2. Ostatnimi czasy bez przerwy zdarzają się nam poważne kradzieże. Żona pracuje na kasie, więc nie jest w stanie objąć wzorkiem całego sklepu, a zatrudnienie ochrony to zbyt duży wydatek. Swego czasu zatrudniliśmy dwie dodatkowe dziewczyny, które miały sprzedawać/rozglądać się na zmianę po sklepie, ale po przyłapaniu jednej z nich na wynoszeniu ubrań, zrezygnowaliśmy z tej formy. Bardziej korzystne wydaje się nam zainstalowanie kamer, a chcielibyśmy, zeby były to kamery IP. Chodzi o to, żeby monitorować wyjścia z przebieralni, kosze i wieszaki. Czy istnieje możliwość, żeby np. obraz wysyłany był przez internet? Czyli załóżmy, że jestem w trasie po towar, i mogę sobie w każdej chwili podglądnąć, co się dzieje w sklepie? Podobno tak się da, ale pewności nie mam, bo w temacie jestem zielony. Czy takie kamery wymagają jakiś szczególnych przeróbek? Jak wygląda zużycie prądu? Jeżeli ktoś będzie w stanie odpowiedzieć, to byłbym bardzo wdzięczny. Jeżeli znacie też jakieś dobre firmy, które te rzeczy robią, to podajcie nazwy/modele. Pozdrawiam


(darian) #2

http://allegro.pl/monitoring-podglad-pr … 39276.html np.taki zestaw mamy podobny w pracy

możesz wyjechać za granice i wolnej chwili zobaczyć co się dzieje w Twoim sklepie


(Drobok) #3

Od siebie dodam, że musisz mieć zewnętrzne ip by się połączyć a w wypadku routera musisz przekierować porty :slight_smile:


(Derbosch) #4

Z tego co wiem większość nowoczesnych kamer ma to, czego Ci potrzeba. Na pewno kamery AirLive’a dają takie możliwość, więc możesz zapoznać się z ich ofertą.