Kaprysny wirus NEWDOT~1.DLL

Gdy uruchamiam Windowsa pojawia się jak zwykle napis Trwa uruchamianie systemu Windows . Znika dopiero po 10 minutach pojawia się tapetka i to wszystko.Po 5 minutach pojawiają się już ikonki. I wyskakuje błąd “Wystąpił błąd podczas ładowania C:\PROGRA~1\NEWDOT~1\NEWDOT~1.DLL Nie mozna określić modułu”. Wcześniej gdy wszystko dobrze działało Avast pokazał mi że ten plik to wirus więc jak go chcialm usunąć to za chwile pojawiał się znowu ten sam plik i że to wirus i tak jeszcze z 20 razy wiec sie wkurzyłem i reset kompa zrobiłem no i tak już jest jak wyżej opisałem.Paek startu sie zmniejszył nie pokazuje wogóle na pasku ze mam coś otwarte. Internetu wogóle nie mogę włączyć dlatego pisze z laptopa. Pomóżcie z góry dziekuję

Pokaż logi z

:arrow: HijackThis i Silent Runners

No raczej z tego nic nie wyjdzie bo necik nie chce sie odpalać.Próbowałem robić tak jak w jednym temacie że wyłączyć Przywracanie systemu Windows XP ale Gdy klikam wpanelu sterowania na System nie się nie pojawia

Start/uruchom>msconfig i odznacz newdotnet.

Nie masz internetu, bo swiństwo zmieniło konfigurację.

Kolega z podwórka

Widziałeś ten komunikat Ważny komunikat dotyczący tytułowania tematów zastosuj sie do niego => inaczej temat poleci do śmietnika :evil:

I co mu to da , to nie rozwiaże problemu

Kolejna bzdura

Bo żle usunełes newdotnet, został zerwany łańcuch winsocka

Użyj WinsockFix

NewDotNet usuwa się za pomoca LSP-Fix

Sprawdz jeszcze w Dodaj/Usuń czy nie ma NewDotNet jak bedzie to odinstaluj

No i ważne wklej:

A jak masz problemy ze zrobieniem logów to spróbuj je wykonac w trybie awaryjnym

Przenosze do odpowiedniego działu

W Dodaj/Usun odinstaluj NEWDOT~1, Save i WeatherCast

Pliki i foldery na czerwono usuń ręcznie z dysku a wpisy w HijackThis (wszystko oczywiście robisz w trybie awaryjnym z wyłączonym przywracaniem systemu)

Wklej loga SilentRunners

Zrób to co napisał kuz5 - dopiero później daj log (Hijack + Silent) :slight_smile:

hmmm najpierw zrobiłem tak jak mówił Kuz5 czyli wyrzuciłem w Dodaj/usuń to wszystko. Potem wyłączyłem przywracanie systemu potem wszedłem w tryb awaryjny i tam nie było tych plików co kazał mi recznie wywalić. A błąd przy uruchamianiu dalej wyskakuje że “Wystąpił błąd podczas ładowania C:\PROGRA~1\NEWDOT~1\NEWDOT~1.DLL Nie mozna określić modułu”

Wnioskując z opisu tego co zrobiłes, nie skasowałeś wpisów w HijackThis, co natychmiast zrób i daj nowe logi.

Start => Uruchom => cmd i kliknij enter

Nastepnie w czarnym okienku wstukaj

RD /S /Q “C:\PROGRA~1\NEWDOT~1”

Otwórz Notatnik i wklej w nim to:

Plik >>> Zapisz jako >>> Zmień rozszerzenie z TXT na Wszystkie pliki >>> Zapisz pod nazwą FIX.REG i uruchom go w trybie awaryjnym

Ten tytuł tematu praktycznie się nie zmienił dodaj nazwe szkodnika NEWDOT~1.DLL do tytułu <= od razu będzie wiadomo o co chodzi