Kara w TP [neostrada]

(Piotrekp2006) #1

W tym miesiącu kończy mi się umowa na neostradę. Ostatnio zadzwoniła do mnie Pani z TP i powiedziała że decyzje o przedłużeniu trzeba podejmować do 30 dni przed zakończeniem umowy i teraz będę płacił jakąś kare. Przy przedłużeniu więcej 2 razy za abo czy coś nie wiem dokładnie bo ja z nią akurat nie rozmawiałem. Czy jest w ogóle coś takiego możliwe bo jakoś mi się wierzyć nie chce?

(kamil_w) #2

Jak nie przedłuzyłeś umowy i chcesz ją teraz zerwać, ale jest za późno to biędzie to wyglądało tak, że automatycznie TP przedłuży ci umowę na okres nieokreślony. Zgodnie z tą umową płaci się rachunki wyzsze, ale w każdej chwili możesz zerwać umowę, tak więc przyjdzie ci zapłacić jeden rachunek w wyższej kwocie.

Ale zerwanie umowy i tak musisz zgłosić ten miesiąc wcześniej. :wink:

(Kpc21) #3

Skoro nie możesz przedłużyć umowy na Neostradę załóż Internet np. w Orange Freedom. To właściwie ta sama firma (na łączach TPSA, czyli właściwie własnych), ale abonament jest niższy i możesz bez problemu podpisać nową umowę nawet jeśli miałeś wcześniej Neostradę, poza tym jeśli masz komórkę w Orange masz tam jakieś bonusy.

(Piotrekp2006) #4

A oni automatycznie nie przedłużają?

(kamil_w) #5

No przeciez napisałem, że przedłużaja, ale na czas nieokreślony :expressionless:

(Kpc21) #6

Zerwać umowę i założyć Orange Freedom ...

-- Dodane 15.02.2009 (N) 21:43 --

Zerwać umowę i założyć Orange Freedom ...

Skoro masz 30-dniowy okres wypowiedzenia, to musisz zapłacić abonament za ten 1 miesiąc, ale skoro umowa przechodzi w na cza snieokreślony to nic nie stoi na przeszkodzie żeby ją zerwać zachowując to 30 dni.