Karmelkowy Koliberek - zmiana nazwy i hasla

Zainstalowalem sobie parę dni temu tę dystrybucję, ale mialem problemy z ukladem klawiatury ; dalej nie mogę znaleźć el z kreską :slight_smile: . Czy można zmienić nazwę komputera i haslo glówne ?

zmiana-hasla-przy-logowaniu-ubuntu-t288053.html

Nie mogę n i c wpisać w konsoli, caly czas mruga prostokącik i stoi w miejscu. :?

Hasło możesz zmienić graficznie, wystarczy wejść: System -> Preferencje -> O mnie , następnie klikasz na przycisk Zmień hasło ….

Dzięki Scofield111

a dlaczego nic nie mogę wpisać w konsoli ?

To normalne przy wpisywani hasła, wpisuj i daj enter, tym się nie martw że ten kwadracik się nie przesuwa.

Dziękuję za informację, swoją drogą dlaczego ten system skazuje początkującego usera na takie upokarzające pytania?

I jeszcze jedna sprawa :slight_smile:

brak el z kreską, Lódź, lom, lopata; klawiatura “Poland”

Zapewniam Cię, że gdybyś przed instalacją systemu poczytał o nim trochę więcej, uniknąłbyś tych “upokarzających” pytań.

Na dzień dobry klawiatura ustawiła się na “italy”, nie dało się zmienić (udało się dopiero po pobraniu aktualizacji) i teraz mam idiotyczną nazwę administratora :smiley:

Ten system wydaje się mało ergonomiczny .

wyczuwam zapiekłość. :slight_smile:

System -> Preferencje -> Klawiatura zakładka Układy , zaznacz domyślny wybrany układ: Poland , jeśli go nie ma to dodaj. Jeszcze pozostaje model klawiatury, ja u siebie mam “Generic 105-key (Intl) - PC” jeśli masz inny to spróbuj wybrać ten.

Pomimo początkowych kłopotów mam “Poland” (wcześniej ostawiało się “Italy” i byłłłłłŁŁŁŁ

naprawiło się :lol:

dzięki za odzew

łłłłŁŁŁ