Karta ATI Radeon HD 5450 a ATI Radeon HD 2600XT

(Suszoczarny16) #1

Siemanko :slight_smile:

Mam kartę ATI R. HD 5450 1GB i ATI R. HD 2600 XT 256MB.

Teraz mój problem polega na tym, czy karta mająca 1GB może być gorsza od tej co ma 256MB? :smiley:

Mam 1,5Gb RAM-u i na tamtej karcie 256 gra chodziła lepiej, bez żadnej przyciny, a natomiast ta sama gra przy karcie 1gb się przycina na takich samych ustawieniach graficznych co tamta. :frowning:

Teraz możecie Mi powiedzieć czemu to się dzieje, czy może potrzebuję więcej RAM-u do karty z większą pamięcią? :?

Dziękuję za pomoc :lol:

(igrek) #2

Może być gorsza chociażby ze względu na to, że hd 5450 ma szynę 64 bit co ogranicza jego "wydajność" to jest karta tylko do wyświetlania pulpitu.

(freedom) #3

Ilość pamięci karty nie ma wpływu na wydajność, R2600 XT jest sporo lepszy od R5450, więc dokonałeś złego zakupu.

(Suszoczarny16) #4

o masz... :frowning: a więc większa ilość RAM-u nic nie da? :frowning:

Thx :slight_smile:

-- Dodane 07.02.2012 (Wt) 17:36 --

A jaką kartę byście Mi zaproponowali tak by miała wysoką wydajność? tak w granicach 200zł da radę? :lol:

(Kargulec8) #5

http://allegro.pl/gigabyte-hd-4850-zalm ... 77011.html

Podaj jaki masz zasilacz.

(Witkacy75) #6

Na przyszłość pytaj kolegów na forum PRZED a nie PO zakupie........

(sla17) #7

Jeżeli chcesz pograć, to IMO absolutnym minimum to właśnie HD4850 z GDDR5.

http://allegro.pl/mocny-vtx3d-hd4850-1g ... 30365.html

Aczkolwiek trochę prądu konsumuje, dlatego dobrze by było, gdybyś podał moc, markę i model zasilacza, a najlepiej gdybyś do tego dorzucił procesor, jaki masz obecnie.

(thommy181) #8

Jeżeli chodzi o znaczenie pamięci co do wydajności to znaczenie ma typ zastosowanej pamięci, nie zaś jej ilość. Karta z pamięcią DDR3 ma gorszą wydajność niż ta z DDR5. Bezppośrednio na wydajność przekładają się takie czynniki jak: typ procesora karty i jego taktowanie, częstotliwość taktowania pamięci, częstotliwość taktowania jednostek shader, obsługa Directx i tego typu zagadnienia. Sama ilość pamięci ma niewielkie znaczenie, tzn. karta wyposażona w 1 GB pamięci będzie tylko nieznacznie lepsza od tej z 512 MB przy założeniu, że pozostałe parametry są porównywalne.

(Suszoczarny16) #9

No to zasilacz mam 400W, a procesor to AMD Athylon 64 3800+ 2,41GHz

Dzięki wszystkim za pomoc :slight_smile: Następnym razem zapytam się Was zanim coś kupię :-o

(sla17) #10

Jaka dokładnie marka oraz model, bo to jest najważniejszy wyznacznik - są zasilacze i "zasilacze" :wink: