Karta Bezprzewodowa w Win98

Witam posiadam karte TP-LINK 108 M Wireless Adapter a model to TL-WN651G , karta instaluje sie bez problemow pod win98 jednak pozniej musze ustalic polaczenie z netem (łacze sie przez router DLinka) ale polaczenie jest szyfrowane :frowning: nie wiem gdzie mam wpisac ten szyfr i jak odpalic neta na 98 :frowning: zmiana systemu nie wchodzi w gre :!: prosze o pomoc

Zainstalowałeś same sterowniki, czy również oprogramowanie do karty?

W każdym programie dołączonym do karty bezprzewodowej jest możliwość pełnej konfiguracji, ale również we właściwościach sieciowych (ustawienia protokołu TCP/IP) masz taką możliwość - poszukaj dokładnie w ustawieniach.

jasne ze zainstalowalem tylko gdy odpalam ten soft to wszystkie pola sa nieaktywne :frowning: pokombinuje z tym TCP/IP i dam znac czy poszło :wink:

Pewnie jest zaznaczona w ustawieniach sieciowych opcja “zarządzanie przez windows” - gdy ją odznaczysz, pola powinny się uaktywnić i soft powinien przejąć od windowsa kontrolę nad kartą. Co prawda ja mam kartę radiową Planet, ale możliwe, że oprogramowanie będzie się tu zachowywać podobnie.

problem rozwiazany :slight_smile: przy pierwszej istalacji wybralem Only Driver a soft zainstalowalem oddzielny ale po reinstalce wybralem driver+soft i poszlo pola aktywne wpisalem co trzeba i dziala jak widac siedze na Win98 :slight_smile: dzieki za pomoc a moderatora prosze o zamkniecie tematu .