Karta debetowa czy przedpłacona?

Nie wiem, jaką kartę wybrać, bo nie wiem do kładnie, co te dwa pojęcia znaczą. Mam zamiar wziąć MasterCard, ale teraz nie wiem czy debetowy czy przedpłacony może mi to ktoś wytłumaczyć, bo na oficjalnej stronie wszystko piszą okrężną drogą i zachwalają kartę kredytową a ja nie chcę kredytowej, bo to jest jak bym brał kredyt. Nad Visą też się zastanawiam, ale te karty się niczym nie różnią

Kredytowa, oznacza, że możesz zaciągać kredyt, czyli dokonywać trasakcji płatniczych poniżej salda konta (limit debetu jest ustalany indywidualnie dla każdego klienta i jest uzależniony od wysokości miesięcznych wpłat).

Karta płatnicza, to karta, którą możesz płacić do wysokości salda Twojego konta.

Dodatkowym atutem karty kredytowej jest możliwość dokonywania płatności w innych krajach oraz krajowych i zagranicznych zakupów przez Internet.

karta debetowa to taka, którą możesz wykonywać transakcje do wysokości środków na rachunku. karta powiązana jest z rachunkiem bankowym. Karta przedpłacona, to taka którą musisz najpierw “zasilić” - wpłacić na nią pieniądze, aby następnie móc wykonywać transakcje, do wysokości wcześniejszego zasilenia.

jak dla mnie to się niczym nie różni debetowa od przedpłaconej bo żeby wykonać transakcje to muszę mieć mieniądze na koncie. Chyba wezme przedpłaconą