Karta dla grafika do 450 zł

(klemensior15) #1

A więc szukam karty dla grafika do 450 zł. I teraz mam dylemat czy 4850 lub gts 250 (wiem ,że to i tak za dobre karty do grafiki), czy wyperswadować znajomemu, że lepiej wziąć tańszą kartę np 4670 lub 9600gt z Cuda i dołożyć do proca np Phenoma II i ramu? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

(Onlinemaster) #2

najlepsze karty do ok. 450 zł to: Radeon HD4850 DDR3 i Radeon HD4870 DDR5, polecani producenci : Asus, Sapphire, MSI, PowerColor, do proca zawsze warto dołożyć choć taniej podkręcić, w przypadku użycia zbyt słabego procesora nie wyciśniesz z karty maximum jej możliwości.

(PaPuX) #3

Do HD4850 i HD4870 spokojnie wystarczy jaki x2 3GHz lub jakiś x4 min 2.4GHz.

Więc wymagania nie są zbyt duże, a raczej takie standardowe na przeciętnego użytkownika.

(Pan Emi) #4

http://www.esc-net.pl/product_info.php? ... s_id=12930

Dopłacił bym troszeczke na twoim miejscu do tej grafy co podałem w linku.

(MaRa) #5

Do prac graficznych nie potrzeba żadnej wydajnej karty, nawet współczesna zintegrowana z płytą główną bez problemu by sobie poradziła.

A programy graficzne robią obliczenia w procesorze, nie grafice, grafika tylko wyświetla obraz. Procesor grafiki jest wykorzystywany tylko w grach 3D, a w Viście i 7 do interfejsu.

Niektóre programy graficzne mogą korzystać z CUDA, choć o takim nie słyszałem (ta funkcja musi być zaimplementowana w samym programie).

(Kozza) #6

Niech kolega weźmie HD4770 - niewiele wolniejsza - 360zł allegro. A pozostałe 90zł można do procka dołożyć. Chyba najbardziej rozsądne rozwiązanie

A jak naprawdę do pracy to ja bym brał HD4670 - tania a dobra, gry ładnie działają więc w chwilach wolnych można sobie zagrać :slight_smile: