Karta dźwiękowa a głośniki i słuchawki

Witam wszystkich serdecznie,

Otóż mam taki problem : posiadam kartę dźwiękową SB Xtreme audio do tego głośniki, które są wpięte w kartę z tyłu komputera. Do tej pory używałem słuchawek na usb (fatality hs 1000) i gdy je podłączałem przez usb automatycznie wyciszały się głośniki i zostawały same słuchawki wraz z mikro. Obecnie mam słuchawki Steelseries 4H, które posiadają 2 jacki - i tu pojawia się problem. Chciałbym, żeby było tak jak do tej pory tzn. gdy włączam słuchawki wyciszają się głośniki - niestety teraz jestem zmuszony wypinać głośniki z tyłu kompa i wpinać tam 2 jacki ze słuchawek. Stąd moje pytanie : czy istnieje jakakolwiek opcja, żebym nie musiał za każdym razem bawić się kabelkami (wpinanie-wypinanie), może jest jakiś sposób żeby te 2 jacki połączyć w usb i wpinać tak jak do tej pory? Z góry dzięki za odpowiedzi

Pozdrawiam

Sławek

http://allegro.pl/listing.php/search?st … egory=4395

Czyli mam rozumieć, że nie ma jakiejś prostej przejściówki, którą mógłbym wpiąć do usb tak jak poprzednie słuchawki? Czy te przełączniki to jedyna opcja??

Nie rozumiem zbytnio po co chcesz je podłączać pod USB skoro możesz bezpośrednio do karty dźwiękowej? Tym bardziej, że Fatality miały coś na wzór własnej karty dźwiękowej dlatego je podpinałeś pod USB.

Chciałbym pod USB, ponieważ to było proste - mam wyjście USB z przodu obudowy a głośniki sobie siedziały podpięte z tyłu do karty dźwiękowej przez co nie musiałem wypinać żadnych kabli. Jak chciałem słuchawki to nie odłączałem głośników tylko wpinałem je pod USB - dlatego myślę właśnie o USB :smiley:

Powtarzam Ci, ze działo się to dlatego, że Fatality działały obok karty dźwiękowej. Tutaj masz podłączenie pod kartę, a resztę podłączasz pod ten pilocik i nim ustawiasz na które źródło na płynąć dźwięk co jest chyba prostsze niż ciągłe wkładanie i wyciąganie wtyczki.

Czyli jedyna opcja to ta przejsciówka?

Nie przejściówka, a rozdzielacz sygnału…

Czyli rozdzielacz sygnału to jedyne wyjście? Nie ma innej opcji?

Jest kupić sobie słuchawki na usb czlowieku