Karta dźwiękowa Audigy vs Live!

Witam.

Posiadam karte Sound Blaster Live SB 0220. Współpracuje z głośnikami Creative P5800. Dźwięk jest czysty ( na fabrycznych sterownikach), ale Bass szybko klęka. Włożyłem na chwilke karte kolegi Audigy 2, zainstalowaliśmy sterowniki. Wyciągneliśmy ją. Sterowniki ,zmieszały się’’ ( Live z Audigy)… Bass wytrzymywał dużo dużo razy lepiej niż na fabrycznych sterach. Jednak to nie było to… Odinstalowałem wszystko i zainstalowałem KX 3537.

Podsumowując problem jest z doborem sterowników do tej karty.

I teraz pytanie do Was. Co będzie lepszym rozwiązaniem… zostać z Live SB 0220 czy kupić już Audigy.?? Tylko co do Audigy to tylko taka …wersja SE http://www.allegro.pl/show_item.php?item=84625992.

Wiem że ta moja karta jest strasznie obcięta. A jak się przedstawia sprawa Audigy w/w ??

PS. Na ten mojej karcie nie działa centralny głośnik.

Pozdro

Złączono Posta : 03.02.2006 (Pią) 15:54

Może to trochę skróce:

CZy sb 0220 na sterach KX 3537 będzie gorzej grało od Audigy SE w/w ??

Czy poprawi się znaczenie BASS ??( gdy dam głośniej czy bas nie będzie ,chyrczał’’)

Pozdro

Może się mylę, ale te karty mają podobne chipsety więc określenie “będzie lepiej grało” jest z goła subiektywne. Jeśli nie działa Ci centralny kanał to napisz w jakim programie ów kanał nie działa. Bo jeśli w sterowniku jest włączony, a nie słychać go w filmach AVI lub DVD to polecam dekoder dźwięku AC3filter, gdzie mozna układać własną matrycę przekierowywania kanałów dźwiękowych do określonych głośników. W przypadku filmów może być też taka sprawa, że centralny kanał wogóle nie jest wykorzystany.

A da się żeby w Winampie jak słucham Mp3 działał głośnik centralny ??

Co do karty to zostane raczej przy SB live Sb 0220 bo na Audigy przecież dźwięk będzie napewno czystszy ale napewno głośniki więcej nie wytrzymają…

Ma ktoś dane techniczne SB Live 5.1 sb 0220…??? Nigdzie nie mogę znaleść

Pozdro

Kiedyś nad tym myślałem i szukałem odpowiedniej wtyczki ale moje starania zpełzły na niczym. Obecnie nie wiem czy taka wtyczka już powstała. Gdybyś jednak słuchał MP3 przy użyciu np. MediaPlayerClassic z ustawionym dekoderem AC3filter tak aby odtwarzał też pliki MP3 (panel konfiguracyjny dekodera, zakładka “System”, w sekcji “Use AC3Filrter for” zaznaczyć MPEG Audio i MPEG1/2PES) to kanał centralny byćmoże będzie działał. Osobiście nie korzystam z głośnika centralnego ponieważ mam zestaw kwadro i kanał centralny mam przekierowany w AC3Filter do dwóch przednich głośników, a LFE do dwóch dużych tylnych głośników.

Witam.

Coś jest chyba nie tak. Dalej mam stery KX, ale głośnik strasznie słaby jest (głośnik niskotonowy). W KX mam ustawione 5.1, w panelach sterowania też. Co się dzieje ?? Jeszcze nie tak dawno byłem z niego zadowolony.

Pozdro

Picasso-89 :a masz dobrze ustawionączęstotliwość basu ?

Tak, ale nie zauważysz różnicy w muzyce cczy w grach

Teoretycznie tak :wink:

Ale nie opłaca się teraz kupować Audigy… wystarczy poczekać i kupisz Audigy 2 za taką samą cene jak teraz SE :wink:

a jaka powinna być.

Naprawde jest coraz gorzej z tym głośnikiem niskotonowym.

Byłbym wdzięczny za pomoc

Skoro jest “coraz gorzej” to może on poprostu jest uszkodzony?

nie raczej nie. wydaje mi się, że to wina ustawienia, ale na kx coś źle bass gra. Aha jeszcze jedno… przedłużałem kable bo powiesiłem je na ścianach i mi brakło, ale to chyba nie ma nic do rzeczy.

Ok już jest wszystko ok. Głośnik centralny gra z całą resztą jednocześnie, a Bass gra już dużo lepiej

Pozdro