Karta dzwiekowa cmi8738 problemy

witam…!

mam problem z kartą dźwiękową cmi8738, a mianowicie:

-dźwięk jakbym włożył głośnik do wiadra (syczy, charczy)

-stara karta była zintegrowana (wcześniej się spaliła…[CHYBA-bo nie działa :P] i nie wyłączyłem jej w biosie… bo nie wiem jak - może to jest przyczyna)

  • wyszukuje mi komputer 2 nowe sprzęty typu PCI multimedia audio device

-ściągałem sterowniki ze strony producenta… ale to samo ;>

-kolega mi mówił że mam włączony dźwięk cyfrowy… więc może i to ? jak tak to jak to wyłączyć? hmm… albo nie wiem… poradźcie coś…! z góry dziękuję… POzdROO…!

Złączono Posta : 11.12.2006 (Pon) 14:29

jeżeli chociaż jeden z TYCH problemów potraficie rozwiązać… proszę podzielcie się ze mną :wink: PozdRawiam…!

Płyta główna i jej wersja PCB to?

System to?

Książka do płyty głównej i szukaj opcji takiej lub podobnej i ustaw na disabled/none i zapisz bios Save.

http://bios.webd.pl/Konfiguracja-opcji- … P-445.html

Czy druga karta muzyczna sprawna i masz do niej stery i są do twojego systemu.

Zmień slot PCI dla karty.

Zresetuj bios.

Sprawdź dźwięk na słuchawkach.

elitegroup l7s7a2

win 98se

zmieniałem sloty… restartowałem biosa, książeczki nie mogę znaleźć :confused: a ta cmi8738 sprawna… sprawdzałem u kumpla… głośniki też, na słuchawkach to samo… ta zintegrowana zła :confused: więc co mogę zrobić ?:slight_smile: (prócz kupna nowego kompa :stuck_out_tongue: [wiem ten złom, ale mi lepszy nie potrzebny])

Złączono Posta : 12.12.2006 (Wto) 15:12

STANDARDU 5.1 CMI 8738/PCI-6ch-LX – mam tą kartę - która nie chcę działać… do niej nie mam sterów… pomocy ;>

Sterownik do karty - system WIN98SE.

TU

pisałem wcześniej… ;> nie działa… cały czas to samo… w mikserze szukam i szukam jakiejś opcji i też lipa… może ktoś ma jakiś programik do sterowania ustawieniami karty muzycznej ? bo mi xear3d (w panelu sterowania) nie działa też :frowning: