Karta dźwiękowa - czy warto?

Witam

Czy warto kupować karte dźwiękową? Czy znacząco polepszy się jakość dźwięku??

Jak tak to jaką kupić ? Moge przeznaczyć 120 zł. W gre wchodzi allegro.

Dodam że używam tylko słuchawek dość dobrych koło 200 kosztowały.

pozdr

Nie warto. Chyba, ze znajdziesz jakis lepszy model nawet 5.1 i dokupisz dobry zestaw glosnikowy. Sama karta wystarcza ta zintegrowana chyba, ze komp ma ze 100 lat :slight_smile:

Karta muzyczna i jej jakość ma szczególne znaczenie przy odtwarzaniu czy tworzeniu plików midi bo pliki te zawierają tylko jakby zapis nutowy muzyki, a same dźwięki tworzone są właśnie przez kartę. Przy słabej karcie nie wszystkie dźwięki mogą być utworzone. Jeżeli tego typu muzyka nie interesuje cię, to jakość karty muzycznej nie ma już tak dużego znaczenia.

Raczej nie… Teraz już w płytach głównych są dobre zintegrowane(tzn. do zwykłego sprzętu) … Chyba że chcesz zakupić dobry sprzęt 7.1 wtedy dobre masz efekty…

a do słuchawek nie opłaca się… nie będzie różnicy…

Najwazniejsze jest to: do czego nowa karta ma sluzyc?

polecam programy do testowania karty dzwiekowej ktorą dysponujesz np: RightMark Audio Analizer. Do powazniejszych celow np nagrywania audio , jakiejkolwiek produkcji muzycznej, standartowa zintegrowana karta dzwiekowa moze być za slaba; decyduje tu odstęp od szumów, jakosc przetworników cyfra- analog, itd. Pozdrawiam.

Ja 1,5 roku temu przesiadłem się z Realtek HD889A na X-FI Music i jest duża różnica na korzyść X-Fi.

  • Lepsza jakość dźwięku.

  • Sprzętowy dźwięk a nie programowy

  • Efekty EAX w grach

  • lepsza wydajność w grach

Może zacznijmy od tego: jaką obecnie masz kartę dźwiękową?

Lepiej brać Augidy SE ,wychodzi taniej,a po zaintalowaniu sterowników modujących ją na X-FI audio ,mamy taką samą jakość dzwięku,gdyż jak ktoś wie (Augidy SE i X-FI audio jest oparty na tym samym chipie).

Chcę mieć dobrą jakość dźwięku w grach i jak słucham muzyki.

Co mam wziąść?

z tanich najlepiej Augidy SE albo dorzuć troche i kup Xonara DS.

A nie creativa?

Integry, SB Live, Audigy SE, X-Fi Xtreme AUDIO to prawie to samo (dźwięk programowy a nie sprzętowy). Jak kupować to pełne wersje a nie kastraty. A z pełnych to najlepiej X-Fi Xtreme Gamer, X-Fi Xtreme MUSIC ewentualnie Audigy 2, Audigy 4 lub Xonar.

Dodane 15.04.2010 (Cz) 17:46

Nie wprowadzaj w błąd ludzi gdyż SB Live + AUDIGY SE + X-Fi Xtreme Audio to to samo (ten sam chip) a X-Fi Xtreme MUSIC i Gamer to pełne X-Fi.