Karta dźwiękowa dla compaq evo d500

witam, mam problem, ostatnio miałem jakieś problemy z komputerem i dałem go do naprawy, z tego co wiem miał format, po powrocie mam problemy z dźwiękiem, albo słychać trzaski albo przy mocno ustawionej głośności słyszę niewyraźny dźwięk

komputer jest dość stary compaq evo 500 z kartą compaq evo d500

Za bardzo nie wiem co robić, zaktualizowałem sterowniki do jedynych jakie udało mi się znaleźć, nic nie dał ten manewr, nie widząc innego rozwiązania trzeba chyba wymienić całą karte główną, lecz jest to przedpotopowy sprzęt ciężko znaleźć taką samą, i nie wiem co robić. Komputyer będzie musiał mi służyć jeszcze minimum rok więc chciał bym by miał dźwięk, może warta świeczki była by gra z usb muzyczną kartą lecz boję się że nic to nie da. Szukam najtańszego rozwiązania tego problemu. Z góry dzięki za każdą pomoc.

pozdrawiam :slight_smile:

Jak masz na płycie głównej wolny slot PCI to kup najzwyklejszą dźwiękówkę Creative Sound Blaster, koszt w granicach 50zł.

ten ■■■■ nie ma raczej (mogę się mylić) wolnego slotu PCI, ogólnie płyta jest dziwnie zbudowana, a co z tymi tanimi kartami usb?? wyeliminują mój problem??

żażor , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

jeżeli nazwa została zmieniona nie poprawnie, przez ból głowy nie mogłem wymyślić nic sensownego, nie widzę przeszkód,

Jeżeli jednak ktoś jeszcze zechce udzielić opinii o tanich kartach dźwiękowych pod usb będę wdzięczny, pozdrawiam.