Karta dźwiękowa do 100-200 zł

Cześć. Po pewnym czasie doszedłem do wniosku , że własnie pora kupić sobie jakąś nową kartę dźwiękowa. I tutaj zaczynają się “schody” , nie wiem totalnie jaką wybrać. Ogólnie co tutaj dużo mówić w tych sprawach jestem ciemny… A więc tak posiadam płytę główną:

-asus P5N-D

I nie mam bladego pojęcia co będzie najlepszym wyborem do tej płyty oczywiście w rozsądnej cenie. Moja kwota oscyluje od 100-200 zł. A może warto również wspomnieć ze posiadam słuchawki Sennheiser HD201 . Liczę na szybką odpowiedź z uzasadnieniem

Pozdrawiam

Jeśli nie tworzysz muzyki, a po prostu potrzebujesz coś odświeżyć to nie ma sensu wydawać więcej niż 150zł. Jeśli znów tworzysz muzykę, lub robisz inne rzeczy wymagające mocneej karty - to musiałbyś dołożyć do 600zł minimum.

Propozycja 1: (Słabsze)

ASUS XONAR DG

110zł. wystarczy tobie.

Lub

Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio

120zł. lepszy trochę. ale wiadomo, to jest dla tzw. ‘‘Szarego Kowalskiego’’

Propozycja 2: (Mocniejsze)

Asus Xonar D1 7.1 Sound

Mocniejsze, ale wciąż do tworzenia muzyki lub czegoś ultra mocnego nie nada się

260zł

Creative Sound Blaster X-Fi Titanium

Dobry sprzęt - lepszego nie potrzebujesz na 4-5 lat nawet

340zł

Zapomniałem napisać - bez dobrych głośników/słuchawek nie wykorzystasz potencjału karty. Dlatego i to i to musi być na mniej więcej równym poziomie - bo dobre głośniki nie zostaną również wykorzystane przy słabej karcie. Mam nadzieję, że już wiesz o co mi chodzi :slight_smile:

Weź Asus Xonar DGX http://www.skapiec.pl/site/cat/5/comp/4914353

ma lepszy stosunek cena/jakość niż Xonar DG

do słuchawek Sennheiser HD201 ta karta jest aż za dobra :wink:

DGX miał wiele awarii i negatywnych opinii. A cena o dodatkowe 30zł niewiele zmienia - mój kuzyn jest jej posiadaczem - i niezbyt jest zadowolony…

Ja bym na twoim miejscu dopłacił 60zł do Xonar’a D1, który jest dużo wydajniejszy, lepszy stosunek cena-jakość, no i DGX’a byś musiał wymienić za rok-półtora, aby być mniej więcej na czasie z technologiami dźwięku, a D1 jest dużo lepszy.