Karta dźwiękowa do filmów/muzyki (głośniki 5.1)

Witam.

kupiłem nowe głośniki Genius HF-4000 i potrzebuję zastąpić czymś moją zintegrowaną kartę dźwiękową

(bo od pewnego czasu buczy jak jest głośność powyżej 50% myślałem że to przez kolumny ale na tych nowych jest to samo) .

budżet ok. 200 zł lepiej mniej niż więcej.

tylko i wyłącznie do filmów i muzyki (nie gram w nic to na dobrym dźwięku w grach mi nie zależy) słuchawek też nie używam tak że żadnego wsparcia dla nich nie musi mieć.

najlepiej konkretne propozycje z Allegro

Asus Xonar DS

Sound blaster, rozejrzyj sie.

http://allegro.pl/listing.php/search?sg … nge_view=1

Audigy SE ci wystarczy, kolega ostatnio kupił za 20zł na allegro, ja za 70zł nową ze 3 lata temu. Wgrywasz stery od X-Fi i dźwięk jest świetnej jakości, będziesz zadowolony.

kupiłem tą Audigy ale jakoś drogo mi to wyszło bo dałem 80zł ! gdzie znaleźć stery z tej X-Fi żeby spasowały ?

http://chomikuj.pl/kolp_11a/Programy/Cr … 557511.zip te są 100 proc ok, sam ich używam pod XP.

I nie lepiej trzeba było kupić sound blastera? Są tam wszystkie stery + inne bajery + aktualizacja produktów. Pozdro.

może i lepiej ale nie dostał bym go za taką kase to po pierwsze po drugie bym jednak musiał zamówić na alledrogo a czas mnie troche goni bo w niedziele wyjeżdżam a płytke ze sterami dostałem tyle że Longhorn2009 napisał że lepsze stery są od X-Fi ! z tego co widze to interfejs troche się tylko różni a tak w jakości grania nie odczuwam różnicy między seryjnymi sterami a tymi nowszymi.

z karty jestem zadowolony bo buczenie ustało i gra o wiele głośniej niż zintegrowana karta aż sie szyby trzęsą jak podpiąłem wieże z kolumnami 2 x 500W na tych 5.1 nie testowałem jeszcze bo są już zapakowane.

jak najbardziej polecam za taką kase karte Audigy SE

Jeśli masz odpowiedni model karty to te sterowniki dodadzą opcje X-Fi Crystalizer, która poprawia brzmienie plików mp3 i filmów divix.

Ludzie! O czym wy tu piszecie? Przecież Audigy SE (LS) to właśnie karta dźwiękowa o pełnej nazwie Creative SoundBlaster Audigy SE. Miałem tą kartę dźwiękową i miałem możliwość używania Xonara, która to karta zrobiła na mnie o wiele większe wrażenie.

No też mam karde asus xonar dg 5 i bardzo sobie chwale :stuck_out_tongue: .