Karta dźwiękowa do kompa o nieznanej płycie głównej

Czy ktoś spotkał się z kartą dźwiękową USB? Taką np. jak Pokazana tutaj Mam zainstalowac kartę dźwiękową w starym kompie. Kompletnie nie wiem jaka on ma płytę główna itp itd (nie mam w tej chwili do niego dostępu). Wiem tylko, że ma Win XP procesor Celeron oraz kilka portów USB więc pomyślałem, że taka karta byłaby dobrym rozwiązaniem zwłaszcza, że chodzi głównie o możliwość korzystania ze Skype. Jeśli ta karta nie jest dobrym pomysłem, to byłbym wdzięczny za informacje czy każda karta dźwiękowa będzie “pasowała” bo jak już zaznaczyłem nie wiem jaka tam jest płyta główna. Czy karta z głównym przeznaczeniem do korzystania za Skype powinna spełniać jakieś konkretne warunki? Przepraszam za takie naiwne pytania ale raczej nie jestem obeznany w podzespołach komputerowych :wink:

Fajny gadżet, ale czy nie lepiej jest kupic kartę na PCI? Z pewnością tamta płyta posiada takie gniazdo i nie będzie problemów z instalacją. Za 50zł można już kupić 6-kanałową PCI o wystarczających parametrach. Jeśli chodzi o korzystanie ze skype, wystarczy tylko wejście mikrofonowe i wyjście słuchawkowe, nie trzeba żadnych specjalnych urządzeń itp. (prócz mikrofonu i słuchawek).