Karta dżwiękowa i głosniki 5.1 250-300zł

(Prosguix) #1

Chciałbym się dowiedzieć do czego służą wyjścia z mojej karty dżwiękowej Avacs SoundMax 6. Wyjścia są koloru: żółty, czerwony, niebieski, zielony, czarny i wyjście coś jak com ale większe. I jeszcze mam prośbe abyście mi pomogli wybrać głóśniki 5.1 w cenie 250-300 zł. Prosze o propozycje.

(aju) #2

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=83682&

:mrgreen:

Zielone od wyjścia audio a czerwone od mikrofonu.

Reszty nie wiem :frowning:

(Prosguix) #3

A czy sa jakies alternatywne sterowniki do kart dzwiekowych ktore stwarzaja wiekszej jakosci dzwieki i maja wiecej opci? Slyszalem ze te sterowniki co daja producenci do swoich kart dzwiekowych nie wykorzystuja mozliwosci sprzetu, oraz czasem nie dzialaja wszystkie glosniki w zestawach 5.1.

(aju) #4

Nie słyszałem o czymś takim ale nie masz najlepszej karty do dźwięku 5.1

Polecam dorzucić troszkę grosza i zakupić zestaw logitech X-530 (ewentualnie inne które polecali koledzy) i do tego kartę dźwiękową Creative Sound Blaster Live! 5.1 ewentualnie Audigy

(system) #5

Tak, zgadzam się. Bardzo dobra karta, sam ją mam. Przypuszczam, że za 90zł już taką dostaniesz. Do tego głośniki za 210zł. Hmm... Z tym będzie gorzej bo Creative za 165zł są dobre, ale 2.1. Z tego co wiem to najtańsze z Creativea 5.1 są za 350zł takie już dość dobre... logitech X-530 no za tą kasę to eż mogę ci go polecić. Ale poszukałbym coś z Creativea, Logitech i Creative - Najlepsze firmy z sprzętem jakieg szukasz w tej cenie. Więc raczej rozglądałbym się za czymś tych producentów.

(Prosguix) #6

Karty na pewno nie bede wymienial bo dopiero co ja kupilem, to znaczy nie ja tylko moja mama. Głosniki to juz chyba przesadzialem i kupuje Logitech x-530.

(Jarek N.) #7

Dobrze wybrales. Ja mialem Creative Inspire T5900 5.1 za 300 zl. i przy srednim graniu na utworze 50cent- Candy Shop subwoofer zaczl brzekolic ( mysle ze przyczyna tego byl otwor bass reflexu ) w Logitechu X-530 tego nie ma wiem bo moj kolega je ma. Ja teraz zakupilem sobie Logitecha Z-2300 z THX to sa dopiero glosniczki wszystko w domu sie trzesie, sa nie do zajerzdzenia. :mrgreen:

(Prosguix) #8

Ale te glosniki to odpadaja co ty podales (cena). Ale to sa dopiero glosniczki. Mze jak stanieja to je sobie sprawie. :smiley: :smiley: