Karta dźwiękowa na PCI a przedni panel - problem

Witam,

Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem, poleconej mi zresztą na tym forum, karty Asus Xonar DG 5.1. Sprawuje się ona wyśmienicie, jednak nurtuje mnie, czy jest jakiś sposób, by podłączając słuchawki na przednim panelu obudowy, zaczęły one normalnie grać, a najlepiej gdyby przy tym jeszcze automatycznie wyciszały się głośniki. :expressionless: Kwestia wygody - wczołgiwanie się za kompa za każdym razem, gdy np. będę chciał pograć w jakiegoś sieciowego fps’a, czy też rozerwać się jakoś nocą, średnio mi się uśmiecha.

Zintegrowaną kartę (Via HD) oczywiście wyłączyłem w biosie, a jej sterownik wywaliłem. Zauważyłem, że pod koniec instalacji sterowników do Xonar’a, wyświetla się okienko wyboru sterownika odnośnie przedniego panelu, lecz, gdy tylko włączę zintegrowaną kartę na płycie, wyłącza się Xonar. Czy można coś na to poradzić, czy też przedni panel pozostanie już bezużyteczny?

Pozdrawiam

W instrukcji poszukaj jak podpiąć front panel. Musisz ten kabelek od front panelu podpiąć do xonara

To wystarczy tylko podpiąć, i w biosie nie będzie trzeba już nic mieszać? Wybaczcie, jestem trochę zielonkawy w tych sprawach.

W biosie nic nie robisz

Dzięki wielkie, już wszystko działa jak należy. :smiley: