Karta Dźwiękowa nie gra

Witam.

Mam Windows Vista Ultimate 32bit SP1

Płyta główna Gigabyte z zintegrowaną kartą dźwiękową.

I mam problem, sterowniki ok, zainstalowałem i system ją wykrył.

Gdy wpinam np. słuchawki do wejścia (zielonego) nie mam dźwięku, próbowałem z przodu i z tyłu.

W systemie sterowniki są.

Karta mi się nie zepsuła bo na XP działała. A sterowniki napewno są do Visty bo pisało w necie.

podaj model płyty głównej.

zainstalowałeś stery wraz z modułem realtek audio manager?

Model płyty głównej: GA-8S649MF

W panelu sterowania mam Menadzera efektów dźwiękowych i nic więcej, czy chodzi o to?

nie, nie oto.

wejdz na stronę: http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … x-775.html i pobierz plik sterownika audio (realtek AC97)

ps: daję stery bo nie mogę znależć twojej płyty głównej na Gigabyte.com

ps2: to jest laptop?

To jest komputer.

Pobrałem te sterowniki i wchodzę w panel sterowania i takie coś: fotohid.th.jpg

Czyli że ten sterownik nie pracuje z Vistą, puściłem muze i również przy odtwarzaniu nie gra.

wywal te co dałem bo są niezgodne z Vistą, zainstaluj te: http://www.download.net.pl/12037/Realte … ta-64-bit/

Pobrałem zainstalowałem, uruchomiłem ponownie kompa bo było trzeba. I dalej nie ma dźwięku. W panelu sterownania nie mam modułu realtek audio manager co pisałeś wcześniej.

Dodane 08.04.2009 (Śr) 9:26

Wziąłem z innego komputera kartę dźwiękową Sound Blaster Live 5.1 Digital Model: SB0220

Uruchamiam instalator i takie coś: beztytuujbq.th.jpg

Czyli że nie wykrył karty.

A na pewno chodzi pod Viste bo kupowane w 2008 roku. Nawet pobrałem z neta sterowniki to tez był ten komunikat.

a włączyłeś tą karte w bios’ie (i czy wqyłączyłeś zintegrowaną)?

miałem do niedawna karte creative Sound blaster live 5.1 (teraz mam zintegrowaną bo i tak 5.1nie działało na niej…) i system sam pobrał stery z Windows Update i był dzwięk.

zakładam że masz ikone głośnika w zasobniku systemowym (tray) czy jest na ikonce głośnika krzyżyk (brak sterów) czy może przekreślone czerwone kółko (symbol wyciszenia głośników) (jeśli to 2 to kliknij na ikone głośnika;poka ze się suwak głośności, podnim jest przycisk głośnika który kilinij aby głośniki się odciszyły. )

jak wspominałem u mnie vista sama znalazła stery więc :

wejdż do Windows Update i kliknij sprawdz czy są aktualizacje i pobierz wszystko najlepiej…

nic dziwnego bo to tylko stery bez dodatków…

Kupiłem kartę dźwiękową która chodzi pod Viste i wszystko ok.

Temat do zamknięcia.