Karta dzwiękowa pod Windows Vista 64-Bit i Zasilacz

Mam dwa następujące problemy. Mam płytę główna Asusa P5E, kupiłem ją używaną i nie dostałem niestety do niej karty dźwiękowej która jest w standardzie. Mam w domu Sound Blaster Live! zamontowałem ją, ale dźwięk jest po post tragiczny, ciągłe trzaski, uderzenia basu. Czy jest możliwość zainstalowania jakiegoś sterownika który by to naprawił czy po prostu ta karta nie będzie chodziła dobrze na Vista, dodam ze na XP chodzi idealnie także nie ma możliwości ze karta jest uszkodzona. Czy w razie jeśli dla tej karty nie ma przyszłości na Windows Vista, to jakbym kupił http://www.allegro.pl/item458577968_83_karta_muzyczna_dzwiekowa_audio_dla_dj_a.html byłbym w miarę zadowolony??

Drugi problem to zasilacz, chciałbym kupić jeszcze jednego HD 4850 i dać go w tryb CrossFire i chciałbym się dowiedzieć czy mój zasilacz to uciągnie(w podpisie), dodam jeszcze ze w niedługim czasie chciałbym kupić jeszcze lepszy procesor, dodam ze wszystko będzie podkręcane w miarę możliwości sprzętu.

Liczę na waszą POMOC! !!

Nie. Jak chcesz mieć dobrej jakości dźwięk, bez trzasków itd to kup Sound Blaster Audigy.

Kosztuje mało, a satysfakcja ogromna :smiley: .

Spróbuj stąd najnowsze stery pod Viste x64 zassać.

http://www.allegro.pl/item459222352_asu … tanio.html :stuck_out_tongue:

Czy jeśli kupie Sound Blaster Audigy obojętnie która wersje(jest ich sporo: SB,LS,ZS) przestane mieć problemy z dźwiękiem??

Odpowie mi ktoś na pytanie związane z zasilaczem??

Chieftec jest ok, ale nie seria GPS. A jak tam końcówki go grafiki?? Jak chcesz CF to musisz mieć 2.

Co do SB to wersja ZS jest do lapka, LS chyba jest na PCI, czlyli do PCeta. SB to skrót od Sound Blaster więc nie jest to wersja.

Jeśli chodzi o zasilacz to ma on 2 końcówki do grafiki, ale z tego co wiem HD4850 podczas Stresu potrafi nawet 220W prądu pożerać, co daje przy dwóch kartach 440 nie mówiąc o reszcie sprzętu i OC, chyba ze ja coś źle liczę.

Witam. Również przyszło mi zmieniać kartę dźwiękową. Miałem nadzieję, że Realtek ALC889A spełni moje wymagania, niestety nie dorasta do pięt duetowi SoundStorm/ALC655. Szczególny nacisk kładę na sprzętowe miksowanie dźwięku. Dekodowanie stereo do 5.1 (albo klonowanie przednich kanałów na tył i wirtualny LFE dla 2.0). No i nie może być problemów z działaniem na Viście 64!

podaj jakie masz głośniki

Głośniki są nie ważne - potrzebuje nową dźwiękówkę. Karta ma klonować stereo na tylne głośniki. Działać wydajnie, nie mulić kompa. Obecny realtek czasami zniekształca dźwięk, nie grają tylne głośniki.

no to jak nie ważne, to trudno coś poradzić bo do creative czy logitech trudno polecić coś innego niż audigy se

No właśnie. W sumie moje pytanie jest bez sensu bo i tak polecicie coś Creativa. A co za różnica, czy to będzie X-Fi, czy audigy. Liczyłem na większe obeznanie w temacie. Do Logiteha Audigy, a do Pierdziawek Asus. Ha ha. Powagi.

OK. A więc wymagania są takie (bez względu na głośniki):

*sprzętowe mixowanie,

*klonowanie stereo na tylne głośniki oraz kanał basowy,

*bezproblemowe działanie tych funkcji w Windows Vista 64,

*może coś na PCI-E, ale nie jest to wymagane(mam tylko jedno wolne PCI 2.2).

SB X-Fi? Jeśli tak, to jaka wersja?

Dobra. Głośniki Genius SW-HF5.1 5005.

dobra, podaj jescze maks cene