Karta dźwiękowa przestaje działać

Zrazu przeproszę za średnio konkretną nazwę tematu, jednak nie umiem zlokalizować źródła problemu.

Po kilku-kilkunastu minutach po włączeniu komputera, przestaje działać karta dzwiękowa, zamyka wszystkie programy które wydają jakieś dzwięki, pasek zadań zmienia się na taki mocno oldschoolowy, rodem ze starszych windows’ów. Nie jestem pewny, ale możliwe że odcina także internet (Neostrada, więc do losowych zaników neta sie przyzwyczaiłem).

Winamp pokazuje błąd (Bad Direct Sound Driver (8878000A). Część gier i programów informuje mnie o braku karty dźwiękowej.

Pomaga reset…na kilkanaście minut.

Przeinstalowałem sterowniki karty dźwiękowej, raczej nie jest to wina windows’a (przed formatem miałem podobny problem, znikł na pewien czas po zmianie systemu)

Problem występował często przed zmianą systemu, pomógł format. Spokój miałem przez około 2 tygodnie.

Płyta główna: M2N GREEN

System: Windows XP (sp3)

Procesor: AMD Athlon 64 x2 dual core 4800+

Pamięć 2k

Direct x 9.0c

Jeśli coś jeszcze podać, proszę o szczegółowe instrukcje. Z góry dziękuję!

Witam. Nie mam pojęcia co może być przyczyną twojego problemu, jedyne co przychodzi mi na myśl to wypróbowanie stabilności systemu bez service packa 3, po instalacji tego pakietu czasem miałem inne kosmiczne problemy z komputerem, które nijak nie pasowały do niczego… powodem był właśnie sp3. spróbuj go odinstalować (bądź zainstalować xp sp2 od nowa) i zobaczyć czy problem będzie się powtarzał. Pozdrawiam

Ciekawy przypadek. Wygląda to na problem sprzętowy. Ja bym zaczął od zmiany biosu płyty głównej na najnowszy. Nawet jeśli jest najnowszy, wgraj go jeszcze raz.

a może wirus - daj loga na dział bezpieczeństwo po wejściu tam masz post dotyczący tego jak dawać logi i w jaki sposób je wygenerować.

http://www.speedyshare.com/851120414.html

To raczej nie wirus. A biosem zajmę się dzisiaj, wczoraj nie udało mi sie go zainstalowac…