Karta dźwiękowa przestała działać

Mam SB Live! 5.1, majstrowałem coś ze sterownikami, bo chciałem przeinstalować sterowniki bo wyświetlał się dziwna nazwa (EMU101 (WDM) czy coś takiego) na liście sprzętu. Karta teraz jest jako Creative SB Live Series, ale dźwięk niestety nie działa. Próbowałem zainstalować sterowniki przez CD, ale się nie da.

ściągnij najnowsze sterowniki do tej karty ze strony producenta, jak to nie pomoże sprawdź tą karte na innym komputerze :slight_smile:

nie ma czegoś takiego jak najnowsze sterowniki do tej karty, bo dawno Creativ przestał ją wspierać (co prawda mozna bawić sięz nieoficjalnymi ale na k-pax nie działają EAXy), proponuję odinstalowanie, przeczyszczenie programem “driver cleaner”, i ponowną instalację po tym jak system zainstaluje swoje stery…

ps. to że karta widniała jako EMU101(nazwa uzytego w niej chipu) nie ma znaczenia jeśli działała prawidłowo…

Jak to nie ma. Ściagnij i zainstaluj sterowniki stąd: http://pl.europe.creative.com/support/downloads/

Oczywiście po wcześniejszym odinstalowaniu poprzednich.

Ściągnełem z tej strony michalj82 i wyskakuje mi okienko że nie mam zainstalowanej karty z serii Sound Blaster. :confused:

To sprawdź programem Everest jaką masz kartę dźwiękową.

Mam dokładnie : Creative EMU10K1 SB Live! Audio Processor

Pomyślałem że mogę zainstalować sterowniki kX bo już je wcześniej miałem i byłem bardzo zadowolony, ale pojawia się kolejny problem - mikrofon nie chcę mi działać. Zainstaluje te kX, bo mam dość już tej zabawy z SB Live …

Spróbuj sterownika stąd http://download.kxproject.lugosoft.com/downloads/kxdrv3541-full.exe

możliwe że mobo dostaje za mało prądu i nie daje karcie w PCI tyle ile powinno i są problemy…

nie jest to w 100% pewne ale to dość możliwe… napisz jaki masz zasilacz…

PS. spróbuj przełożyć kartę do innego portu PCI…

To są updaty których nie zainstalujesz bez wcześniejszej instalki z płyty CD, Jeśli nie masz płytki to poszukaj w sieci ISO i z niego instaluj…

adamawa , zainstaluj ten sterownik do karty dźwiękowej.